close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Visual kei - tipy a rady

Běžné obchody a Visual kei I.

10. ledna 2018 v 22:35 | Kvicka
Už jsem tu jistě několikrát zmiňovala, že některé kousky oblečení použitelné pro visual kei jdou sehnat i v mainstream obchodech.
Jelikož vím, jak to mám poslední dobou (rok) s časem a bohužel často i náladou cokoliv dělat, nebudu nic slibovat. Ale pokusím se vždy jednou začas když na něco použitelné náhodou narazím, nafotit a zveřejnit.

Po návštěvě pánského oddělní New Yorkru asi před týdnem a půl, jsem si řekla, že by stálo za to pravidelně přihodit, co se zrovna dá v takových mainstream obchodech sehnat a použít na Visual kei.
Je tedy hodně o hledání, trpělovisti..ale nejvíc o náhodě XD


Následující tři věci jsem objevila a dospěla k závěru, že se budou dobře hodit na nějaké Visual kei outfity a tak už jsou doma ve skříni.
Výhodou pánského oddělení zrovna v New Yorkru (minimálně z mého pohledu), je že maj docela malé věci - dá se sehnat dokonce i XS. Tyhle tři trika jsou zrovna S a pokud si vzpomínám měli i barevné variace.

Pokud vás zaujala, doporučuju to prozkoumat ;)JAK NA VISUAL KEI

14. listopadu 2016 v 19:57 | Kvicka
Tak konečně. Pokračování o visual kei…proč jste museli čekat tak dlouho? Jelikož kvičce se nedařili zformulovat pořádně myšlenky, a jelikož je předpoklad, že tyhle články někdo bude číst, netoužím se hned ztrapnit. I tak stále článek není k mé spokojenosti, ale snad vystačí. Časem třeba projde dodatečnými úpravami, ale jinak byste se ho asi nikdy nedočkali xD

Pokud chcete vědět víc o Visual Kei (co to je a odkud se vzalo), najdete to v PŘEDCHOZÍM ČLÁNKU

Toto je úvodní článek pro poněkud praktičtější část visual kei a následovat budou další specificky zaměřené články týkající se různých typu a triků na visual kei. Články se budou zejména týkat těchhle tří oblastí (a postupně vytvořím články ke každé oblasti a tyto tři se promění v odkazy). Takže pak to tu bude i takový rozcestník (asi - pokud nevytvořím ještě jiný).
  • OUTFIT (oblečení, boty, případně doplňky)
  • ÚČES
  • MAKE-UP


Již jsem uváděla, že rozhodně netvrdím, že jsem nějaký super expert přes visual kei. Jsem jen obyčejný smrtelník, který má ale 8 let zkušeností s nošením visual kei. A přesně o ty se chci podělit. Za tu dobu jsem sama přišla na spoustu věcí, udělala chyby, z kterých jsem se poučila, přišla na užitečný vychytávky a podobně.
Moje názory a rady určitě nejsou univerzální, a proto váš názor, i když se bude lišit, může být klidně správný ;) Proto se nebojte ho sdílet. Já si určitě ráda přečtu i jiné pohledy na věc. Taky jsem člověk sklerotický a často zapomínám, takže pište, když vás něco napadne ;)


Než pořádně začneme, ujasníme si, ještě o čem se zde vlastně budeme bavit.
INSPIROVANÉ VISUAL KEI - ANO; VLASTNÍ VISUAL KEI STYL - ANO VISUAL KEI COSPLAY - NE
Visual kei cosplayem se tu nebudu zabývat z jednoho prostého důvodu. Nemá to nic společného s tím, že by bylo na cosplayování j-rockerů něco špatného. Cosplay v jakékoliv formě považuju za něco úžasného - za jednu z forem umění - nicméně sem nepatří, jelikož visual kei cosplay se primárně řídí pravidly pro cosplay…a protože já cosplayer nejsem, tak k tomu nemám nic moc, co říc. Zde se chci věnovat tomu, jak přistupovat k visual kei, které je buď j-rockery inspirované anebo čistě vaše vlastní.

Taky bych hned takhle na začátku chtěla zavést termín "casual visual kei" - což já beru jako visual kei na každodenní nošení (to obyčejnější, než to co si vezmete na koncert, sraz nebo con). Jde hlavně o jakési zjednodušení visual kei, tak abyste netrávili každý den 3 hodiny oblékáním, česáním a make-upem.

Kam pro Visual kei - Cutesy Kink (SLEVY)

31. července 2016 v 16:22 | Kvicka
Tohle je silně neplánované, ale vzhledem k tomu, že jsem právě naprosto náhodou zjistila (když jsem šla číhat, jestli už třeba zas nemají moje vysněné boty...nemají T_T), že britský prodejce mimo jiné i visual kei oblečení má zrovna docela sympatické slevy na velkou část visual kei věcí. Rozhodla jsem se napsat rychle článek, kdyby měl někdo třeba zájem.

Cutesy Kink store


Jedná se o britského dealera (to znamená žádná celnice) s japonskou módou, která mimo jiné zahrnuje právě visual kei.
Visual kei prodávají především od značky Gothic, Lolita & Punk (GLP). Což je jedna z těch "levnějších" visual kei značek, co se běžně prodává na ebay.

Nicméně naskočí tam určitě dodatečné poštovné, protože, přestož by mělo být od 30 liber poštovné zdarma, zdá se, že to platí pouze pro Británii. Samotné poštovné pak záleží na tom, kolik toho objednáte. Já když jsem to zkoušel a vyzkoumat, tak mi tam na jedno triko naskočilo cca 250 Kč poštovného. Budeto pro každou věc, asi individuální, protože se odvíjí od váhy. Pak je tedy třeba se zamyslet, jestli se to vyplatí ;)


Co jsem sice teď koukala, nějak extra širokou nabídku věcí nemají (mívali tam toho víc, když jsem koukala cca dva roky zpátky), ale třeba tam i tak někdo najde něco, co ho osloví.

Hlavní je že jsou tam teď docela dost velké slevy. Proto tohle vůbec píšu.
Kalhoty jsem koukala, že jsou teď ve slevě za cca 480-650 Kč (ty dražší jsou za cca 900 Kč). Trička cca 350 Kč. Což je u všech věcí prakticky víc jak o polovinu méně než, co stojí obvykle.

Visual kei - co to je a odkud se vzalo?

31. července 2016 v 14:16 | Kvicka
Skutečnost, že letos jsem měla o Visual Kei přednášku na Advíku, mě konečně popostrčila, abych začala psát dlouho plánovanou sérii článků o visual kei.
Tento článek představuje pomyslný úvod: představení módního stylu Visual Kei, jeho historii, kde se vzal a co to zhruba je.
Následující články se budou zaměřovat na praktické rady, jak visual kei nosit, na co si dát pozor, kde sehnat oblečení atd.
Netvrdím, že jsem expert na visual kei. Ale sama ho cca 8 let nosím, takže si troufnu říct, že jsem se pár věcí naučila ;)
Ráda bych je předat dál a pomohla tak lidem, kteří s visual kei teprve začínají nebo dokonce zatím jen o nošení visual kei uvažují ;)

VISUAL KEI

ヴィジュアル系


Visual kei je jedním z módních stylů patřící pod pouliční japonskou módu jménem HARAJUKU.
Co je to Harajuku móda?
Harajuku móda vychází z názvu čtvrti v Tokyu, která je známá jako centrum módy mladých lidí. V 70. a 80. letech se sem přesunuli mladí módou-posedlí lidé. Byly zde vybudovány obchody z oblečením a Harajuku se pak sama stala zaštiťujícím názvem pro módní styly, které zde existují.

Nicméně jeho původ není zde. Jedná se o subkulturu, která vznikla a je populární od 80. let a je velmi těsně svázanou s japonskou rockovou, metalovou, punkovou (j-rock) hudbou. Primárně se totiž jedná o styl hudebních skupina a jejich příznivců. Proto bych mohli tvrdit, že pokud někdo nosí visual kei, zároveň poslouchá j-rock. (Nicméně jsem nedělala žádnou vědeckou studii, co by tohle dokázala, takže to není stoprocentní tvrzení. xD) Naopak to ovšem neplatí. Můžete poslouchat j-rock a nenosit visual kei. Zároveň existují i skupiny, které jsou j-rockové, ale s visual kei nemají vůbec nic společného. Nebo visual kei dříve byly, ale nyní je jejich styl pouze rockový.
Visual kei je tedy někdy považováno přímo za sub-žánr j-rocku. Já si osobně si ale myslím, že označení, že "skupina hraje visual kei" je chybné. Protože visual kei není primárně hudební žánr, nýbrž styl. Vztahovat by se měl tedy ke vzhledu a vystupování skupiny, nikoli k samotné hudbě, která je u jednotlivých visual kei skupin velmi rozmanitá.

Charakterizovat, jak přesně vypadá visual kei, jde dost špatně. Visual kei je totiž neuvěřitelně otevřený a široký módní styl. Visual kei si všeobecně zakládá na propracovaných outfitech, účesech a make-upu a, jak nám dále prozradí původ názvu "visual kei", jeho cílem je šokovat.
Primárně je ovlivněn hudbou, z které vychází, proto má prvky z těchto stylů (rock/punk/metal). Můžeme také tvrdit, že podoba visual kei, která je nošena fanoušky j-rocku, je silně ovlivňována stage-kostými, které jednotlivé visual kei skupiny nosí a nosili. Fanoušci totiž primárně čerpají inspiraci právě ve svých idolech.
(Pozor! Nemyslím visual kei cosplay, který je přesná kopie některého j-rockera a jeho outfitu, ale pouze outfity, které jsou jimi inspirovány.)

Visual kei má šilené množství dalších podstylů, které se od sebe více či méně liší. Zde je rozepisovat nebudu. Je možné že eventuelně je zkusím zpracovat a udělat o nich zvlášť článek. Pro příklad existuje např. Nagoya kei, o kterém by šlo říci, že je extrémně temné; Lolita Kei (např. Versailles), Iyoru kei (doktorské) atd.....

Kde se vzalo, tu se vzalo označení "visual kei"?

Everyday visual kei hairstyle

11. května 2016 v 13:54 | Kvicka
Za poslední cca dva roky jsem dostala hned několik žádostí o video, jak dělám visual kei účes. Už nějakou dobu jsem něco takového plánovala a věřte tomu nebo ne, konečně přišla ta chvíle XD
Nejen že jsem zvládla natočit aktuální verzi, ale tentokrát se neztratila v hlubinách mého exteráku ani počítače a dokonce jsem jí sestříhala, otextovala a skutečně zveřejnila.

Kvalita videa bohužel není nějak excelentní, ale s tim se nedá nic dělat, pokud člověk očividně nemá super luxusní koupelnu ideálně s ateliérovým osvětlením xD
(...a ideálně i profi program na tvorbu videa, protože movie maker od windows tu kvalitu po uložení dost srazil >_< Ale můj notebook je zrovna na pokraji odchodu do křemíkového nebe, každou půl hodinu mi oznámí, že se pevnný disk chystá selhat, ať si prý jako udělám zálohu, a tak mám silné pochbnosti, že by přežil chod nějakého náročnějšího programu x_X)

Jedná se o video pro každodenní visual kei účes.
Není to nic složitého a propracovaného, a pokud máte trochu zkušeností, jde takový účes zvládnout cca pod 10 minut.
(Když totiž nosíte visual kei každý den, věřete mi, že se vám nebude chtít účesem každé ráno zabít hodiny. A vaše vlasy ocení, když je budete na každodenní bázi ničit jen přiměřeně a extrémní likvidaci si necháte jen pro zvláštní příležitosti xD)

Do videa jsem navíc přidala ještě nějaké typy a rady, které třeba někomu i pomůžou ;)


A kdyby někdo potřebovala, udělala jsem i druhou verzi v češtině :3

Visual kei tips - earrings

18. září 2015 v 16:53 | Kvicka
Na základě žádosti udělat článek o mém uchu, dělám tedy článek o mém uchu xD
A ať to není úplně bezúčelný článek, jen s fotkou mého ucha, zařadím to do (nové možná série článků) visual kei tipy.

Tady se zaměřím na Visual kei a náušnice.


Asi nikoho příliš nepřekvapí, že "doplňky" představují ve visual kei relativně podstatnou a obsáhlou skupinu. A v rámci nich samozřejmě náušnice.
Asi základní asociace k náušnicím ve VK je: spousta náušnic . To ale v žádném případě neplatí univerzálně, protože jako v každém jiném stylu, tak i ve visual kei, je třeba zohlednit, co jak komu vyhovuje. Pokud náušnice nosit nemůžete nebo nechcete, neznamená to, že vás to z nošení visual kei diskvalifikuje. Není to pravda. Taky je dobré vždycky přihlédnout k účesu, který volíte. Pokud většinu času vaše vlasy zahalují uši, nemá moc význam mít hromadu náušnic, které nejsou vidět ;) Náušnice jsou tedy velmi vítaný doplněk, ale nikoliv nezbytný.

In punk you are free to do everything!!! - PUNK RAVE

28. listopadu 2013 v 14:17 | Kvicka
CZ/ENG post

V poslední době se mě pár lidí ptalo, kde beru oblečení (především to visual kei). Rovnou řeknu, že je to tak nějak všude možně. Spadají pod to občas i second-handy a použitelné kousky se dají sehnat i v mainstreamových obchodech. Většinu ale přímo visual kei oblečení mám z netu (ebay nebo různých online obchodů). A tak mě napadlo, že by nebylo úplně špatné udělat pár článků a o některých něco napsat (a možná do toho zahrnu i české gothic/punk/rock kamená obchody). A tadá...začneme PUNK RAVE.
_________________________
Recently some people asked me, where I got my clothes from (mainly visual kei). I can straight tell that it very diversified. Sometimes one can find useful stuff in second-hands store and sometimes even in mainstream shops. But mainly I'm buying my visual kei stuff from internet (ebay and another online stores). And here come the idea make few articles about some shops and brands. Lets start with PUNK RAVE.


PUNK RAVE je moje docela oblíbená značka ^.^ Mají dokonce i velmi stylové cedulky na oblečení. Ale hlavně skvělé cenově relativně dostupné oblečení *.*/ Well...PUNK RAVE is my favourite brand, I guess ^.^ And it has really stylish tags on their clothes...but first of all it has awesome clothing and moderate prices *.*
PUNKRAVE mají jeden ze svých online obchodů zde: / PUNKRAVE online shop: PUNKRAVE.ch
a nebo jsou běžně sehnatelné na ebay u různých prodejců/or are available on ebay by several sellers.

 
 

Reklama