close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Visual kei - Error fashion

Error fashion - kreslení na trika a šití

26. července 2016 v 20:37 | Kvicka
Poslední cca týden jsem překvapivě kreativní a to i přes odporné horko.
Stihla jsem pokreslit 3 trička a ušít konečně kapuci, které tedy ještě chybí nějaké upevnění na můj kabát (v plánu jsou knoflíky, protože na stálo ji tam přišít nechci)...A to všechno jsem zvládla i přes trable s počítačem, který mi vrátili konečně z reklamace, a poctivou prokrastinaci xD

Následuje postěžování si na WINDOWS 8.... kdyžtak můžete přeskočit. Nemá s článkem nic moc společného XD
----
Na FB už jsem si stěžovala, jak mi konečně sice vrátili notebook s novým HDD, ale místo Windows 7 mi tam nainstalovali Windows 8.1, což je největší sračka na celém širém světě!!!!! Ověřeno vlastní dvoudenní zkušeností!
Nic tam nefunguje, nemluvě o příšerném uživatelském prostředí! Navíc si tam klidně mizí RAM paměť pravděpodobně někam do alternativní reality. Jinak si totiž nedovedu moc vysvětlit, jak jeden jedinej program, který na tomhle samém počítači před tím v pohodě běžel (ještě když jsem měla RAM jen 4GB - většinou nezabere ani 1GB RAM paměti), najednou dokázal nejen sežrat celých rozšířených 8GB RAM, ale dokonce celou paměť přetížit a schodit. Prý běžný problém "memory leak" na Windows 8, jak jsem se dočetla.....AWESOME!! FUCK YOU WINDOWS! No a občas se milý počítač jen tak pro srandu restartoval...aby nebyla nuda. Zatím jsem to vyřešila upgradem na Windows 10, který je proti Windows 8 úplné nebe.Problémy z osmičky tu sice nejsou, ale jsou tu zas jiné. RAM paměť to ale už nežere a ani se bezdůvodně nevypíná systém. Zatím tedy naštěstí žádné nevyřešitelné problémy, ale stále bojujem.
Alza mi sice nabídla, že můžem poslat notebook zpět do servisu a oni ho přeinstalují na Windows 7...ale vyznělo mi to tak, že si na to zas 30 dnů počkám. Takže teď vyčkávám, jestli se dá na Windows 10 fungovat a možná ho nechám.
-----
KONEC STĚŽOVÁNÍ SI

K podstatě článku. Když přidám i tričko, co jsem dělala asi před 3 týdny, mám celkem 5 nových věcí. Z toho 4 jsou původně obyčejná černá koupená trika nyní mnou pokreslená a jedna čistě vlastní práce - kapuce ^.^Kdo se alespoň nějak orientuje v počítačových hrách, si pravděpodobně všimne, že věci jsou všechny s herními motivy. Na některých je to víc znát, na některých míň :)

Error fashion: Project I. - White visual kei shirt

13. srpna 2015 v 19:21 | Kvicka
Můj první velký šicí projekt. Tentokrát se totiž nejedná o přešívání, ale o šití od základu a v lidské velikosti.
Proto to považuju za úplně první projekt a doufám, že jich možná v budoucnu bude i víc. Můj plán je v budoucnueventuelně ušít ještě víc vlastního visual kei oblečení.
V budoucnu určitě nafotím v ní nějaké outfitové fotky - ale nejdřív se musí počasí uklidnit, jinak bych se asi dřív uvařila xD

/
This is my first big project. Not just resewing but sewing from scratch and in human-size. I plan to sew more in future and create more visual kei clothing on my own. I hope it will work.
I will make some outfit photos in future but not now when it's hot like this. I would boil myself in minute xD


Jde o visual kei bílou košili, která vychází z této košile,kterou jsem kdysi šila v BJD velikosti pro Meimeie. Nicméně výsledek se mírně liší./Based on white visual kei shirt I sew for my BJD doll but result is bit different.


Takže zde je, můj první počin. /Here it is my very first creation ^.^

Creating error fashion - dvě nová trika

9. srpna 2015 v 19:16 | Kvicka
CZ/ENG post

Byla jsem ...posledních pár nocí (protože přes den je příliš horko na jakoukoliv aktivitu) velmi akční xD
a tak mám teď dva nové topy.
Opět jsem začínala s naprosto obyčejnými levnými topy. U prvního z nich jde více méně jen o kresbu u druhého šlo o poněkud komplexnější předělávku.
/
I was creative once again and created from two simple black tops these tops ^.^ The first one involve only drawing but the second one was more complex remake process.Creating error fashion - face mask

16. července 2015 v 0:55 | Kvicka
Jak možná víte, už docela dlouhou dobu šiju oblečení na mé BJD panenky. Můj smělý plán je eventuelně přejít a zkusit i něco v lidské velikosti. Mé pokusy do teď zahrnovali pouze přešívání věcí, případně pokreslování trik. Teď se pomalu blížím k tomu, že se vrhnu na realizaci prvního projektu, tak uvidíme. To je ales zatím teprve přede mnou.

Nicméně před pár měsíci jsem dělala takový drobný pokus vytvořit masku na obličej. Celý nápad vznikl jako maska na obličej pro BJD panenky. Tak to opravdu začalo (článek o těchto maskách je ZDE i s návodem jak na střih). Nicméně jelikož jsem tvořila na základě střihu pro lidskou masku na obličej, měla jsem k dispozici i ten.

Použila jsem střih tento - ZDE je ke stažení od originálního autora (pod obrázky najdete volbu download, stáhne se vám PDF soubor a je třeba vytisknout dvě stránky, na kterých je střih).

Jedná se o takovouto masku (foto by/with Kira)

Newbie in my closet... (lets be creative again)

27. března 2015 v 19:39 | Kvicka
CZ/ENG post

Celkově by to už chtělo udělat nějaký update článek na můj šatník. Je tam toho dost nového.
Ale než se vrhnu na ten, tak představím druhý kreativní update. (První je ZDE)
To znamená nové kousky v šatníku, ale s mým vlastním zásahem. Nové upravené kousky jsou dva. Z čehož tentokrát je jeden upravený původní potisk, který mi úplně nevyhovoval. Druhý je o pět kreslení na obyčejný černý top.
------
Well I should probably make some big wardrobe-update-article in near future, cause there is lot of new things there. But right now I'm here with crative-wardrobe-update - exactly second part (first part is here). On one shirt I modified original print, because it didn't really suit me. The second one is again my own creation on basic black top.


Oproti minule je tu jedna zásadní změna. Mám koupené vlastní barvy na textil. Takže nemusím používat akrylové barvy ani nemusím krást barvy na textil tetě..xD
Značka je to KOKOLO a na rozdíl od těch, co jsem si půjčovala u tety, tyhle teda nejsou zažehlovací. Takže teprv uvidím jak se tváří na pračku. Ale mají být na všechny druhy textilu kromě hedvábí..tak snad to bude okay.
/I have finally my own textil-paints so I don't have to use acrylic paints any more xD

Newbie in my closet... (lets be creative)

7. října 2014 v 23:44 | Kvicka
CZ/ENG post
Well well....
už tu dlouho nebyl žádný shopping update...
Jednak proto, že stejně jako vždycky nic nestíham, ale taky proto, že poslední dobou jsem začala nakupovat spíš basic topy předurčených pro kreativní záchvaty...respektive čmárání. Můj cíl je vytvořit si oblečení buďto s vlastními nebo převzatými motivy....a tím pádem takové kousky oblečení se tady neobjeví dokud neprojdou mým kreativně tvořícím procesem..xD
Ale už mám 4 za sebou a o ty tady taky jde.
________________
First of all. I'm not goint to transalate this article word by word. So lets sum up. This is not ordinary shopping update but more like abpit my creation. Lately I wanted to expres my ideas and make few tops which would either express my original concepts or adapt some existing. Here are my first 4 tops. If you would like some advices aks in comments ;)

Moje čtyři nová hand-made trička ^.^

Pokud budete něco takového tvořit, můžu se podělit o pár typů a postřehů ^.^ (většina z nich je teda spíš samozřejmostí, ale nevadí):
  • Používám obyčejná a ideálně levná trička, aby nevadilo, když se to nááááhodou nepovede.
  • Nejčastěji jsem používala akrylové barvy (nicméně na jedno mi teta půjčila přímo barvu na textil - ta se zažehluje, jak jsem zjistila)
  • Vnitřek trika prokládám papírem, aby se barva nepropila až na záda.
  • Motiv si předkresluju křídou a triko pak znovu zkouším, abych trefila umístění.
  • Pozor na přílišné řezení vodou. Může se to ošklivě rozpít >_<
  • Hlídejte si sytost barvy. Až to zaschne může to působit vybledle.

A ted k jednotlivým kouskům.

Creations with pyramids

23. září 2012 v 21:13 | Kvicka
English summery is at the end of article.
____________
S šitím to tentokrát nemá nic společného. Tvořila jsem poněkud jinak...
Nakonec jsem se totiž vrhla na plán přidělat na to tričko opravdové pyramidy.... (jak jsem o tom mluvila v článku secondhands hunt) ...a když už jsem v tom byla, tak jsem si taky ozdobila cardigan (byl taky vyfocený v tom článku ze secondhandů).
Potřeby byli jen dvě, zato naprosto nezbytné, věci....maličkaté kleštičky a tavná lepící pistole..
Kleštičky zaprvé na vytrhávání pyramid z pásku (který jsem si taky pořídila v sekáči za 10 kč), ale spíše byli potřeba na zahnutí bodců dovnitř. Oni u těhle menších jdou totiž hrozně stuha...respektive vůbec nejdou ohybat...pokusy je narovnat a propíchnout látkou selhali..a to i s kleštičkami..proto přišla na řadu tavná pistole. Odnesla jsem si pár válečných zranění od horkého lepidla...ale výsledky to vynahradili ^^

A tady už jsou výsledky...původní plán byl teda udělat na zádech křídla...ale ukázalo se, že by nevypadali vůbec jak křídla..xD a když mi brácha poradil kříž...bylo rozhodnuto ^.^

Triko ACE - předělávka

11. září 2012 v 11:00 | Kvicka
JAK UDĚLAT TOUR TRIČKO ACE NOSITELNÉ....
Všechno to začalo takhle...když jsem si tričko doma oblékla, dostala jsem tak trošku vztek...nemám ani toršku zájem mít ve skříni další tour tričko za pět stovek, které bude prakticky nenositelné (pokud ho nebudu chtít opět použít, jako pyžamo).
Tričko totiž nemělo naprosto žádný střih. Límec byl úplně úplně u krku...a bylo děsivě dlouhé a asi třikrát větší i když to bylo S ...Prostě pyžamo...(bohužel foto, jak vypadalo triko před, nemám...snad si to dovedete představit)
A tak jsem naštvaně triko roztříhala...pak jsem vzala tričko, o kterém vím, že mi sedí a začala dělat nový střih...
a pak se prozměnu šilo...
 
 

Reklama