close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Tvoření pro BJD

BJD oblečení (old stuff)

6. září 2016 v 12:34 | Kvicka
Haha.....kvička narazila na rok staré nezveřejněný fotky tvorby oblečení (tříčtvrteční kalhoty a nějaká trička) pro Itsua.....
FAIL!
A pak na ještě jedny, které jsou dokonce z února 2015 (přípravy na Valentýnský BJD sraz s tématem - Šlechtici)...
2 košile pro Meie a Itsua xD
DOUBLE FAIL!!

Chvilku jsem si říkala, že už je to promlčené, ale pak jsem si zas řekla, že tu nikde nemám žádné pořádné fotky toho oblečení, a když už jsem si s tím dala práci, tak to musím i náležitě vystavit XD


Kalhoty pro Itsuiya (doll pants)

27. července 2015 v 17:28 | Kvicka
Jelikož jsem v předvčírem (v sobotu) na letním BJD sraze přísahala, že hned, jak dorazím domů, Itsuovi ušiju kalhoty (protože chudák nemá žádné, které by mu buď nebyly krátké nebo se nerozpadaly), musela jsem slib dodržet a vrhla se na to. Itsu se nakonec dočkal. Věřte tomu nebo ne, opravdu jsem ještě v sobotu večer na rychlo alespoň udělal střih (více méně je to střih na Meiovi kalhoty, jen trošku upravený v pase a prodloužený asi o dva cenťáky).
A protože jsem se tentokrát rozhodla to zkomplikovat ještě více než obvykle, padla na to naprosto celá neděle. Ale říkám si, že to za to stálo.

Protože cílem bylo vytvořit visual kei / punk kalhoty (něco na způsob, co mám v šatníku já), neskládají se kalhoty ze 4 nebo 5ti kusů ale rovnou z 19ti (a to do toho nepočítám zipy a různé jiné kravinky).

Materiál je kombinace:
  • mých starých roztrhaných visual kei kraťasů.To je ta látka se vzorem vpředu. Té bylo ale extrémě málo, jelikož vzor z nich skoro zmizel, takže jsem měla na použití prakticky jen místa, která byla pod něčím schovaná - jako třeba kapsy.
  • síťoviny. Ta je také odpárána z kraťasů. (Stejně tak jako většina zipů)
  • koženky
  • látky ze starých plátěných kalhot. Ta je ze zadu, jelikož látka z kraťasů došla XD. Tak jsem na ni ještě textilní barvou zkoušela udělat takové cákance, které by trochu připomínaly ten vzor vpředu.
A tady je výsledek a následuje pár fotek z procesu a všemožné detaily.

Maska na obličej pro BJD

13. dubna 2015 v 21:09 | Kvicka
A tak jsem se tak jednoho dne rozhodla z čista jasna, že moje BJDs potřebují masky na obličej ^.^ Inspirovala jsem se střihem pro lidskou verzi takové masky a zkusila to aplikovat na BJD.
A rovnou jsem se pokusila v procesu stvořit (docela podrobný) návod na jednu takovou.
Pro SD velikost tu mám střih, který si můžete vytisknout, případně návod, jak si takový střih stvořit (...ale asi nebude konstrukčně moc správně..xD nicméně funguje.)

Akce "Pohovka s kočičkama"

3. března 2015 v 0:12 | Kvicka
Tento víkend se odehrála velká akce "Pohovka". Možná jste si všimli na některých fotografiích, že moje BJD už jednu mnou vyrobenou pohovku měli (je vidět třeba ZDE). No nicméně, tenkrát se vlastně ani moc nezdařila. Nějak jsem to nevychytala a velikostně z toho nakonec vylezlo něco mezi SD a MSD pohovkou..xD No upřímně byla MSD ve všech směrech, kromě výšky sedačky. Ta byla jediné pro SD okay. Takže nová pohovka byla v plánu už celkem dlouho. Dokonce mám už skoro půl roku na ni koupenou krásnou látku s kočičkama.
Proces uspíšilo mé prosincové stěhování. A protože se pohovka neměla kam vejít...., odešla na věčnost!
Nic se ale nedělo až do pátku. To jsem se tak ve čtvrtek rozhodla,že vyhodím starou krabici od šicího stroje. A jak ta krabice tak stála na chodbě a čekala, než jí odnesu do kontejneru...tak mě to napadlo. POHOVKA.

A už to šlo. Nějaká ta izolepa, měření, stříhání a šup konstrukce byla na světě ^.^

A jak vidíte, kluci jsou z ní nadšení.

A ještě mám pár fotek z procesu tvorby pohovky ;)

Šití pro BJD alias válka s šicím strojem

19. dubna 2014 v 17:30 | Kvicka
To jsem si tak naivně myslela, že když jsou za mnou polosemestrální testy, tak budu mít tenhle týden spoustu času, probrat se všemožnými fotkami a dozveřejnit věci...a hle...tak proč bych třeba takhle nemohla v pondělí dostat chřipku... A to ideálně nějakou pořádnou. Sice jsem si ze začátku myslela, že přece to půjde dělat přitom..ale za poslední dva dny, byl většinou můj max výkon, kliknout tlačítko "přehrát"...abych tu neležela úplně potichu...
tak alespoň teď konečně.
-------------------------

Well...rozhodla jsem se nějakou dobu zpátky...(hm..dva/tři týdny to bude?), že budu šít...sice jsem se rozhodla, že budu šít bundu pro Itsuiya...ale tak nějak se přihodila jistá věc...(tak vám teda holky pěkně děkuji >_

Nakonec se tomu, ale rozhodně nedalo říkat šití....spíš to připomínalo nelítostnou válku, kterou jsem vedla se svým šicím strojem.
Nejprve ta hloupá růžová "látka", kterou můj stroj samozřejmě šít nechtěl. Ale to mě zas tak nepřekvapovalo..s tím jsem tak nějak počítala. Jediný kousek, který byl ale nakonec více méně bez problémů, byla jen Meiova nová bílá košile. Vrchol byl pak, když jsem se konečně dostala k Itsuově bundě...člověk se s tím s*re, aby byly všechny viditelný stehy rovný..a on se v polovině můj geniální šicí stroj (který je popravdě už od začátku na dvě věci), rozhodne, že už šít nebude. Začal si šít jak, chtěl ...jinak řečeno..chvilku stehy dělal...po dvou centimetrech si dal na tři další pauzu atd....takže si dovedete představit, jak to asi vypadá, když všechno musíte prošít alespoň 5x přes sebe, aby to vůbec drželo pohromadě. Rukávy u bundy jsem teda nakonec jen obyčejně zahrnula dolů a upustila od všech dalších plánů....protože moje nervy to vážně nedávaly. Je velký zázrak, že jsem ten stroj opravdu neprohodila oknem. Měla jsem k tomu blízko.
Tím jsem taky...typuju...na nějakou dobu došila....protože můj stroj se zatím netváří, že by se z toho blbnutí plánoval vzpamatovat sám od sebe.....

Tolik o válce s šicím strojem a teď prezentace výsledků...více či méně povedených.

Takže začneme s Meimeiem a jeho růžovou usmiřovací kolekcí:

Itsuiyo - joint mod (BJD modification)

21. března 2014 v 17:43 | Kvicka
Pokud si ještě vzpomínáte, když Itsu dostal nové tělo od Magical Angel, psala jsem, že to bude potřebovat pár modifikací. Jedna z nich byla rozpohybování horního kloubu v torzu, který nefungoval.

Po několika etapách jsem se konečně dostala na bod, ve kterém mi přijde pohyblivost relativně dostačující. (Kdybych si ten umělecký nožík, který jsem nakonec používala pořídila dřív...tak by mi to možná šlo rychleji..xD)
Nicméně Itsu už se dokáže konečně mírně předkloni, zaklonit a dokonce ukolnit dostrany.Ale protože, jsem celé vysvětení toho proč nefungoval, co s ním bylo třeba provést a proces, už zpracovala do návodového článku ne BJDkingdom, nebudu se tady zbytečně opakovat a jen odkážu.Face-up vol.2 (Kejira)

20. března 2014 v 14:38 | Kvicka
Toto považuju za svůj 2. face-upový projekt. A protože do teď jsem si hrála tak maximálně s Itsuovou hlavou nebo practice head půjčené od Erizu...je malování face-upu pro někoho jiného, pro mě premiéra. Bála jsem se toho...a to upřímně.. ale po dlouhém přemlouvání jsem podlehla a rozhodla jsem se, že to teda zkusím.
Šlo o nový face-up pro Kejiru. To je maličká Pukifee Zoe, která patří Evě Vinogradchaya. (Její starý face-up byl vážně poškozený. Měla chudinka slouplou skoro celou tvářičku.)

Nakonec se dokonce snad zadařilo. Majitelka je spokojené a to je předpokládám to hlavní ^.^
Nicméně jednoduché to rozhodně nebylo.

(muhehe..xD vytvořila jsem si creepy podpis..xD)

Takže krátké face-upové story díl druhý xD

Face-up vol. 1 (Itsuiyo)

20. března 2014 v 0:37 | Kvicka
Už nějakou dobu se chystám udělat článek o Itsuovo face-upu...a protože jsem zrovna dva dny zpátky dokončila další face-up..bude následovat pak článek ještě jeden.

Je pravda, že jsem ještě před tímhle projektem, měla za sebou asi dva pokusy na practice head o face-up...ale oba nebyly nějak valné...byly dělané narychlo a upřímně..zmaštěné..xD
Face-up pro mojí BJD Itsuiya proto považuju za první větší face-upový projekt.
Nakonec se to celé táhlo téměř tři měsíce...ale výsledek se z toho opravdu nakonec vyloupl.
(Itsu už si ho samozřejmě za tu dobu stačil trochu poškrábat..>_< a to ho má teprve necelé dva měsíce..)


Představím vám celé Itsu face-up story ^.^

Meimei's Halloween outfit (making of...)

24. listopadu 2013 v 23:59 | Kvicka
Článek o tvoření Meimeiova Halloweenského outfitu.
Není to žádný moc tutorial článek. Spíš jen pár fotek, které jsem v průběhu pořídil a několik myšlenek.
Ale kdyby vás něco, cokoliv zajímalo, tak se ptejte ;)

Focení v outfitu (tam je hezky vidět ještě s nezkrácenými rukávy) pak najdete: ZDE
A teď teda k "making of" ;)

Body blushing & tattoo for Itsu

12. srpna 2013 v 18:20 | Kvicka
Takže Itsuiyo má nové tělo a potřebovala jsem ho, co nejrychleji hodit do provozuschopného stavu (protože po jeho příchodu zbývaly jen tři dny do BJD pyžamové párty, kde se měl prezentovat jen v kalhotech na spaní..xD)
Protože má Itsu dost výrazný blushing na obličeji, úplně mlátilo do očí, jak je tělo holé. Takže bylo potřeba udělat body blushing. Nikdy jsem před tím body blushing nedělala a ke všemu se mi ani nepodařilo sehnat štětce >_< které jsem potřebovala. Vrhla jsem se na to teda večer před. Takže práce za umělého osvětlení s vypůjčenými štětci... řekněme ne úplně té správné velikosti. Respektivě..oni neměli špatnou velikost..ale potřebovala bych ještě alespoň jeden větší. (Člověk by očividně měl mít alespoň jeden větší štětec, aby se pastely daly dobře roztírat do ztracena.) Nejdřív jsem se rozhodla, že to vůbec fixovat MSC nebudu...ale ráno jsem zjistila, že minimálně hrudník nevypadá zas tak zle, a pár věcí jsem ještě dodělala a opravila, takže ten jsem nakonec přece jen zafixovala. (No..měla jsem to teda zafixovat víc..už jsou v tom škrábance..škoda.) Taky jsem musela zafixovat záda...,protože když už měl být Itsu někde bez trika, bylo třeba rychle dodělat tetování, co má mít. (To už se bohužel taky na rameni trochu rozmázlo, i když jsem ho fixovala lépe x_x naštěstí jen na rameni...takže to můžu předělat zvlášť..a ty záda radši ještě přefixuju.)

Tady je výsledek. Ruce a nohy budu zkoušet znova jindy...uvidím.

Shirt for BJD

3. srpna 2013 v 11:46 | Kvicka
A navazujume v tvořících článcích^.^
Tentokrát jde teda jen o košili a to pro doll chateau MSD Deirdre *.* (majitelka Kitsune Miyabi)

Tentokrát jsem se snažila dokumentovat alespoň trochu postup. Takže se pokusím i popsat, jak
jsem postupovala...třeba to někomu pomůže ;)
Pokud by vás něco víc zajímalo, klidně se ptejte ;)

Od jistého momentu se snažím dělat na všechno střihy. A to pokud možno, co nejpřesnější.
Většinou opravdu používám postupy na střihy pro normální oblečení a alespoň přibližně, se
to snažím aplikovat na BJD střih.
Přenesení sřihu na látku od oka už se mi párkrát nevyplatilo, takže si i vše přesně zakresluju.
Tužkou by se to sice nemělo..ale na bílou látku bílou křídou těžko něco nakreslím.

New BJD clothes

2. srpna 2013 v 13:58 | Kvicka
V posledních dvou týdnech jsem byla poměrně akční, co se týče šití a vyrábění pro BJD...
Stvořila jsem pro kluky celkem 19 nových kousků (počítám-li i náramky, páry punčoch atd...) + jeden kousek pro Frankie (majitelka Kitsune Miyabi).
Takže tady je taková prezentace, co jsem vlastně teda vytvořila ^.^
(Nemám teda tentokrát nafocené procesy...ale kdyby vás něco zajímalo, tak se ptejte. Pokusím se odpovědět ;)

První věc...Nová vesta/bunda pro Meie. ^^
Nejprve v procesu...a pak i finální verze. (Na dráhé fotce je vidět i poměrně nepovedené černé triko...)
(BJD: Meimei - CP Luts Delf El, Fantasy doll body)

Maska pro BJD (postup)

30. ledna 2013 v 22:59 | Kvicka
Snažím se teď zveřejnit něco z té hromady věcí, co mi tu leží. Tak tady je takový malý návod na masku pro BJD.

Konkrétně jde o masku z této fotografie. Stručně zkusím přiblížit, jak jsem ji stvořila. Třeba to někoho inspiruje a tento návod mu přijde užitečný ^^ (kdyby něco nebylo jasné, ptejte se, pokusím se odpovědět)

Budete potřebovat potravinářskou folii (nebo jiný měkký igelit), lepidlo herkules (nebo jiné lepidlo na podobné bázi, které je po zaschnutí průhledné), ubrousky/papírové kapesníčky, papír, párátko/špejle/nebo tak něco, nůžky.

Problémy s tvorbou hybrida...

28. prosince 2012 v 23:07 | Kvicka
Pokud jste postřehli Itsuiyo je stejně jako Meimei hybrid (= hlava od jiné společnosti než tělo).
A u Itsua se bohužel výběr těla moc nezdařil. U těla jsem musela do kompromisu a pořídit, co nejlevnější...taky se mi bohužel nevyplatila nedočkavost. Protože jsem chtěla mít Itsua kompletního před Vánoci, upustila jsem od plánu těla od Magical Angel, kteří by mi nejprve museli přispůsobit barvu resinu...to by zabrala spoustu času navíc...tak jsem nakonec šla do těla od Bobobie z druhé ruky.
Sice barva resinu, o kterou jsem se nejvíc bála, sedí naprosto skvěle...problém je ale s tím jak sedí hlava k tělu >_< za prvé Immortality of Soul hlavy všeobecně dost podivně sedí údajně na spousta tělech..tak něco podobného se mi taky stalo. Na scénu přišlo brusný papír a zvětšování krční jamky na hlavě... Ale to nebyl ani ten největší problém.
Mnohem větší problém je, že tělo má, jak jsem zjistila, podivné proporce. A to hlavně co se týče rukou. Jsou podivně krátké...minimálně proti Meiovi od dost... a hlavně....ramena jsou příliš úzká..takže výsledný efekt je, že hlava na tělu vypadá trošku velká... >_<

No holt se ne vždy všechno úplně povede... (do budoucna stejnak byl plán tělo vyměnit ze lepší..až na něj budu mít...možná ale k výměně dojde trochu dřív..za zmíněné Magical Angel..protože než budu mít skoro 400 dolarů na DikaDoll body..tak to zabere dost času...x_X...takže momentální úkol.... JE TŘEBA PŘEŽÍT S TÍM CO JE....)
Naštěstí...Hot glue řeší vše...skoro...
Tavná pistole a lepidlo, dokáží vyřešit spoustu problémů. Ne všechny...bohužel..xD ale spoustu. Přeskočíme využití mimo BJD hobby a i využití ke klasickému lepidlování kloubů BJDs...a zaměřím se na můj nový objev řešící můj aktuální problém...
Vzhledem k tomu, že jsem si odjela na Vánoce domů..a úspěšně v Praze na bytě zapomněla hmotu, z které jsem plánovala udělat něco jako donuty, které by trochu odstrčili ramena od trupu...napadl mě spásý lepidlový nápad... Takže jsem celé ramení jamky nacpala lepidlem xD Což je místo donatů trošku oddálí od trupu a tím rozšíří. Při té příležitosti jsem dala trochu víc lepidla i do loktů z obou stran...což mělo zaúkol ruce trošku prodloužit (jde taky o to, že v loktu je jen taková kulička..ne fazole, jak bývá u některých dvojkloubových BJD..a její pozovací schopnost je...ne příliš dobrá..a lepidlo v kloubu už to nijak neovlivní...kdyby tam byla asi jiný mechanismus, tak by pravděpodobně lokty pak vůbec neseděli a moná ztratili schopnost pozovat...těžko říct..)

A výsledek toho všeho je překvapivě dobrý. Myslím, že je i na první pohled vidět, že ramena jsou širší...a hlavu už nevypadá tak velká...

PŘED.................................PO

Making of Halloweenského outfitu (Meimei)

16. listopadu 2012 v 20:26 | Kvicka
Výsledek nošený Meimeiem: FOTKY ZDE

Ti kteří sledují Meimeiovi denní fotky si možná všimli, že se tvoří Halloweenský outfit pro Meie (případně ti, kteří byli na Halloweenském srazu tam outfit viděli)
Na Halloweenský sraz bylo totiž potřeba Meimeiovi vytvořit kompletně nový Halloweenský outfit....ten se skládal z aristo košile, kožených kalhot, bílého fiží a upírského pláště.

První se dělala košile. Tentokrát jsem se musela peknělně soustředit, jelikož by mi jinak nevyšla látka...takže jsem musela udělat pečlivý střih (pečlívý alespoň do té míry, že jsem ho sice kreslila od ruky...ale použila míry na poměrně dost místech a pečlivě vystříhla a obkreslila křídou na látku). Také jsem ho tentokrát včas roztřihala podle toho, jak se kousky potom sešívali....a nezapomněla jsem dokonce ani všude udělat okraje na sešití xD, takže mi látka nikde nechyběla jako u minulé košile. Jen teda ten střih byl opravdu chvílemi spíš jako puzzle...a to vlastně i ta látky..proto nakonec košile ve výsledku je trochu hnědo-černá.. xD jedna strana té látky byla totiž vyšusovaná do hněda...a já při umělém světle nezvládla rozpoznat, která strana je která...tak to dopadlo, jak to dopadlo.

Hot glue sueding podruhé

28. září 2012 v 12:44 | Kvicka
Na konci minulého měsíce jsem si vyzkoušela své druhé hot glue sueding (pokud nemáte vůbec představu, oč běží, na BJDkingdom o tom Miyabi psala článek).
Slíbila jsem totiž mé kamarádce, Yumeshi, že ji pomohu s její BJD, Naokim. A tak se nám po dlouhé snaze konečně podařilo dohodnout na termínu a lepidlovalo se. A když už jsme v tom tak byli, tak jsem znova udělala klouby i Meiovi.
Taky mám tentokrát pár fotek z procesu..takže se o některé s vámi podělím.

Základní poznatek číslo jedna: Ve dvou se to dělá "nečekaně" mnohem lépe..xD (přece jen, ten čas mezi zahozením lepící pistole a sebráním papírku k rozetření lepidla, se velmi hodí a lepidlo se pak lépe roztírá xD)
Poznatek číslo dvě: Časem a s trochou cviku vám to půjde lépe..xD možná..xD
Další poznatky xD: může být u toho opravdu sranda...xD a pro náhodné kolemjdoucí to může znít dost podivně, když slyší něco jako ..."Je to dobrý. Pindíka si nezalepila a díra je čistá" xD

Work space
Naokiho hlava musela dohlížet, jestli to děláme správně...velmi nevrle pozoroval
u toho tavnou pistoli, která se mu moc nezamlouvala..xD

Tentokrát lepidlo rozetřené v kloubech vypadalo přesně tak, jak by mělo..poměrně
dost profesionálně *proud* xD Jak říkám, dvě ruce na víc se určitě hodí.

Strach mít ani nemusíte. Pokazit nic moc nemůžete, když nejste zbrklý. Pokud se
lepidlo dostane mimo kloubovou jamku, lze ho bez větších problémů očistit nehtem
nebo pinzetou (snad jen pozor, aby jste si u toho neodtrhli celé lepidlo z kloubu...
pak by jste museli lepidlo nanést znova...takže taky žádná katastrofa ;)
Pozor také na díry v kloubech. Tam by se lepidlo dostat nemělo. Pokud se ale tak
stane, svět nekončí. Stačí mít poruce tužku nebo něco takového a než lepidlo
stuhne, tužkou rychle průchod prošťouchnout.

Kabát pro Meie

20. září 2012 v 17:06 | Kvicka
Meimei už má nějakou dobu nový tartanový kabát.
A já teď prozradím tajemství tohoto kabátku... měla jsem totiž o hodně jednoduší práci. Látku jsme pořizovala v sekáči a to tak, že jsem koupila v dětském malý kabátek (za 10 kč..jen tak mimochodem). I tak byl sice Meiovi velký, ale dalo se tam tím pádem alespoň spoustu věcí zachovat..a tak tam z původního zbyl límec, knoflíkové dirky a přední lemy a lemy na rukávech. Původní konflíčky byli teda opravdu ošklivé...tak jsem je vyměnila.
Bohužel mělo to i svou nevýhodu... jsem tak trochu odflákla měření..a tak je to nahoře na zádech dost podezřele sešité..XD ale budiž..xD

Tričko pro Meimeie (šití)

10. září 2012 v 22:25 | Kvicka
Tak jsem se dala do šití trička..
asi před dvouma roky..tak nějak...jsem totiž od kamarádky dostala nažehlovačku hello kitty... a teď mě napadlo, jak ji využít ^.^
Bohužel, nevím jestli je to tím, jak jsem chvátala...nebo se projevuje efekt postupného zhoršování..ale triko se moc nepovedlo....opět jsem nějak nezvládla přeprat límec, tak aby vypadal podle mých představ...
ke všemu jsem to asi nějak špatně sešila...
naštěstí výsledek nevypadá tak zle...

Work place
Fitting...

(bohužel ani finální zásah nedopadl úplně ideálně...a nážehlovačku jsem nažehlila trošku moc nízko...)
Tak tady je konečný výsledek... (ještě jsem narychlo dodělala puntíkatou čelenku)


Nažehlovačky každopádně doporučuji. Je to jednoduchý způsob, jak udělat tričko zajímavější.

Šití pro Meie 2

19. června 2012 v 0:07 | Kvicka
A nyní poněkud rozsáhlejší projekt než tričko XD kvůli plánovanému cosplayi
basáka skupiny "D" Tsunehita (celý nápad přišel kvůli měsíční soutěži v jedné
skupině na deviantartu)... kvůli zkouškovému jsem, ale musela udělat hodně
odfláklou verzi (protože jsem nic ušít nestihla...) ale už jsem to napravila.
Bez mučení se přiznám, že to není přesná kopie žádného outfitu...je to spíš
taková inspirace..(a ta sukně je mírně obšlehlá spíš od jejich kytaristy Ruizi)
(původně nebylo ani plánováno, že Meiovi to oblečení zůstane...spíš jsem
počítala, že je bude nostit moje druhá plánovaná BJD...ale když teď na něj
koukám, jak mu to sluší...a jak on na mě kouká způsobem "opovaž se mi to vzít"...myslím,že mu to v
šatníku přece jen zůstane...XD (dokonce k tomu nejspíš budu dodělávat i vlastní černou košili
(která byla na tenhle cosplay půjčena od Erizu).

A co se teda šilo. První věc byla dvojitý pásek...když jsem dělala do té kůže průstupy, tak se mi
hezky podařilo přiklepnout si prsty...ale žiju XD a prsty nejsou ani placatý..xD


A pak...tak nejdůležitější věc...nejsem si jistá, jestli se tomu dá vyloženě říkat sukně...takže tomu
říkám "sukňovitá věc"...můžu upřímně říct, že hned bo druhé řadě volánků jsem si připadala, že
zešílím.

(Na fotkách prosím omluvte pracovní nepořádek všude kolem...xD)

Ale pokračovala jsem odhodlaně dál a řady přibývali...asi u sedmé jsem myslela, že to zahodím..xD
a ke všemu mě naštval otec, který, jakmile jsem přinesla mamce ukázat progres...se do mě začal
zas navážet..proč ho oblíkám jak holku a bla bla bla.....prostě přesně to, co jsem zrovna v tu
chvíli potřebovala X_X

Foto přímo z pracovního procesu

Vlastně ani pořádně nevím, jak dlouho mi to trvalo...ale dost dlouho....když jsem končila...byla
skoro půlnoc...proto jsou fotky taky mírně temnější...

A nakonec máme těch 14 řad volánků...takže...můžu říct..jsem náležitě hrdá na svůj výkon...xD

Dnes ráno jsem už jen došívala "náramky" na ruku...což se ukázalo mnohem těžší, než to se zprvu
zdálo...protože sešívat ty minivolánky, byl docela zážitek (a to jsem si po té sukni myslela, že nic
horšího nemůže přijít..xD)...dokonce to chvilku vypadalo, že se na ty náramky vyprdnu a bude bez
nich..ale nakonec to taky nějak dopadlo...

A teď teda koplet výsledek (jedna z fotek, z dnešního focení...na víc si musíte počkat do zítra ^^)...

(Jak už jsem psala..košile půjčená od Erizu)

Šití pro Meie 1

18. června 2012 v 22:21 | Kvicka
První část šití pro Meie.. Objetovala jsem kus svého pásku (který už stejně byl v
rozkladu a udělala jsem Meiovi jeho vlastní pásek....
Pak jsem ještě z přebytečných pyramidek spáchala takovou....no něco jako
čelenku...
No a nakonec se Meimei konečně dočkal trička...ale protože by to jinak nebyla
kvička, samozřejmě jsem to musela dvakrát předělávat...rukávy holt vyšli poněkud
delší než by bylo třeba....a tak se muselo zkracovat...což upřímně nejde moc dobře když už jsou
přišitý...xD ale nakonec jsme to přeprali...

 
 

Reklama