close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

>> About me

About one damned visual kei error

18. ledna 2008 v 23:08 | Kvicka

Kdo jsem?

Vystupuju pod jménem kvicka (Kvička) nebo také pod "one damned visual kei error" či "fatal error".
(Můžete se setkat i s Ajvi Kvicka - to používám pro sránky, které po mě za každou cenu chtějí jméno i příjmení. Ale Ajvi jako jméno nepoužívám.)

No a jsem naprosto normální cvok.... xD


Nejprve nějaké praktické informace o kvičce xD
Přestože pocházím z Jižních čech z vesnice kus od Českých Budějovic, kvůli vysoké škole reálně už 5 let bydlím v Praze.
Pro zvědavce v roce 2015 jsem oslavila 24 narozeniny.

Mám šílené množství zájmů a koníčků a podle toho také můj blog vypadá. Zajímá mě hudba, móda, BJD. Ráda fotím, kreslím, šiju a jinak různě tvořím. No a samozřejmě jsem taky trošku geek freak - respektive občas se objeví nějaká filmová či seriálová závislost.


Hudba mě zajímá především v žánrech rock, punk, metal a jejich různých mezikombinací. Stále mám poněkud slabost pro j-rock.
Ostatně více k hudbě, kterou poslouchám naleznete v rubrice MUSIC a aktuální přehled toho, co skutečně poslouchám můžete získat přes mé Last.fm

the GazettE byla první j-rocková skupina, kterou jsem začala poslouchat v roce 2008 (sakra to už je doba), takže je i právě díky hromadě sentimentu je to moje nejoblíbenější skupina. Přestože sem tam mě některá jejich tvorba oslovila méně, stále mě dokážou dostat do kolen to jak starou, tak novou tvorbou. Právě jejich kytarista Aoi byl mým vzorem a hlavním důvodem proč jsem opravdu začala hrát na kytaru. (Můžu říct, že se vedle něj suveréně postavil Ruiza z D, který je naprosto dokonalý.)

Toto jsou kytaristé, kteří mě nejvíce inspirují:
Ruiza (D)


Sama hraju na kytaru od roku 2008. Na začátku roku 2009 jsem si konečně pořídila svou elektrickou lásku ESP LTD F-50
42/365

Mým velkým snem také bylo vždy mít vlastní hudební skupinu. Takže mimo toho, že si hraju jen tak doma pro sebe, jsem již 10.10.2010 založila jistou skupinu bandou covků, která si říká 13 ERRORS. Primárně zaměřujem na coverování j-rockou.
Bohužel naše historie zatím není moc slavná. Přestože jsme začali s 5 členy, po čase jsme zůstali jen 3 - přišli jsme o zpěvačku a druhou kytaru. Celý rok 2015 skupina stagnovala a nakonec to začíná vypadat, že jsme v tom zústali jen dva, i když se objevil prospekt na zpěvačku, naše basačka to asi vzdala. Vystoupení jsem za celou dobu neměli žádné (když nepočítám dvě u nás na vsi, kde jsem hrála pouze já a bratr-bubeník).
No uvidíme, co bude dál.

I took photo (of neck of my loved guitar) from rehearsal of our “band” - 13 ERRORS


V rámci hudby a především j-rocku jsem také před 8 lety (2008) našla styl oblékání, který mi nejvíce vyhovuje a to visual kei. Visual kei je styl spadající pod japonskou pouliční módu Harajuku. Je to v podstatě taková kombinace rock, punk, metal, scean a všeho možného xD Vyznačuje se velkým důrazem na vhled (jak oblečení, tak účas a make-up) a tmavými barvami, které ale lze kombinovat i s jinými. Já si osobně myslím, že jako styl je visual kei poměrně dost široké a nejde přesně stanovit. Každý si může najít část visual kei, která mu vyhovuje nejlépe ;)

Visual kei nosím každodenně a upřímně už ani jiný šatník nemám xD
Rozhodně na visual kei nejsem žádný odborník, ale po osmi letech si troufnu říct, že jsem si toho dost prožila na vlastní kůži a mám tak nějaké zkušenosti a ráda se proto o některá zjištění a typy podělím ;)

A všem, kteří vám budou tvrdit, že jste na nějakou módu už jste moc staří nebo že už je čas, aby jste z toho vyrostli, tak že jim vzkazuju tohle ;)

NENECHTE SI DO NIČEHO KECAT
JE TO VÁŠ ŽIVOT!


Jak už sem psala, moje další koníčky jsou většinou zaměřené na kreativní činnosti. Rok 2015 byl pro mě rok, kdy jsem se po pěti letch opět vrátila k častějšímu kreslení a budu se to dál snažit udržovat a zlepšit se.
Kromě kreslení mě ale baví všeobecně i tvorba designu a různé grafiky.
Upřímně po té, co jsem na škole jako vedlejší specializaci odstudovala Komerční komunikace, jsem rozhodnutá se pokusit dostat do téhle branže. Úplně nejšťastnější bych byla, kdyby se mi podařilo pracovat v kreativním oddělnení reklamní agentury. Tak bych jedině byla schopná spojit, to co mě fakt baví a mou budoucí práci.

Dalším koníčkem je šití. Převážně se zaměřuju na šití na moje BJD (panenky). Reálně oblečení spíše pouze přešívám či opravuju. Nebo na něj kreslím. Ale už mám za sebou jeden kompletní šicí projekt bílé visual kei košile a do budoucna chci zkoušet další. (Ano přemýšlím, že kdyby se dařilo, mohla bych zkusit i prodávat).

Focení a BJD je mým dalším koníčkem. Focení se tedy netýká jen BJD. Fotím i jiné věci, ale BJD zabírají velkou část.
BJD jsou asijské kloubové panenky.
Více o nich se odzvíte v jejich vlastní rubrice BJD

Aktuálně vlastním 2 BJD chlapce - Meimei a Itsuiyo; a zatím jen hlavu třetího - Kei.
(V plánuje ale cca 6-8 charakterů, kterým tímto způsobem chci jaksi vdechnout život ;)

Meimei, Itsuiyo, Kei--------------------------------------------------


Poslední mou závislostí jsou tedy občas různé filmy a seriály (no a občas i hry ..jako Assassin's creed XD) a pak taky ships (pairingy).
And believe me I will go down with my ships xD
Říkejme tomu fandom stuff.

Týká se to především seriálů: Sherlock, Game of thrones, Supernatural, Merlin
a filmů: Harry Potter, Lord of the rings, MARVEL cinematic universe (takže Avengers, Captain America, Thor, Iron man) etc.

A pak tedy věci co "shippuju" a už si z toho můžeu doslova postavit flotilu xD
(Což jsem taky začala dělat xD lodičky mám zatím sice jen dvě, ale nějak se začít musí)

Steve Rogers x Bucky Barnes (Stucky) [MARVEL]
Natasha x Clint (Black Widow x Hawkeye) [MARVEL]

Dean x Castiel (Destiel) [Supernatural]
Charles x Eril (Cherick) [X-men]
Sherlock x John (Johnlock) [BBC Sherlock]
Merlin x Arthur [BBC Meriln]
Cameron Howe x Tom Rendon [Halt and Catch fire]Tak to jsem já.....
VÍTEJTE
 
 

Reklama