close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

JAK NA VISUAL KEI

14. listopadu 2016 v 19:57 | Kvicka |  Visual kei - tipy a rady
Tak konečně. Pokračování o visual kei…proč jste museli čekat tak dlouho? Jelikož kvičce se nedařili zformulovat pořádně myšlenky, a jelikož je předpoklad, že tyhle články někdo bude číst, netoužím se hned ztrapnit. I tak stále článek není k mé spokojenosti, ale snad vystačí. Časem třeba projde dodatečnými úpravami, ale jinak byste se ho asi nikdy nedočkali xD

Pokud chcete vědět víc o Visual Kei (co to je a odkud se vzalo), najdete to v PŘEDCHOZÍM ČLÁNKU

Toto je úvodní článek pro poněkud praktičtější část visual kei a následovat budou další specificky zaměřené články týkající se různých typu a triků na visual kei. Články se budou zejména týkat těchhle tří oblastí (a postupně vytvořím články ke každé oblasti a tyto tři se promění v odkazy). Takže pak to tu bude i takový rozcestník (asi - pokud nevytvořím ještě jiný).
 • OUTFIT (oblečení, boty, případně doplňky)
 • ÚČES
 • MAKE-UP


Již jsem uváděla, že rozhodně netvrdím, že jsem nějaký super expert přes visual kei. Jsem jen obyčejný smrtelník, který má ale 8 let zkušeností s nošením visual kei. A přesně o ty se chci podělit. Za tu dobu jsem sama přišla na spoustu věcí, udělala chyby, z kterých jsem se poučila, přišla na užitečný vychytávky a podobně.
Moje názory a rady určitě nejsou univerzální, a proto váš názor, i když se bude lišit, může být klidně správný ;) Proto se nebojte ho sdílet. Já si určitě ráda přečtu i jiné pohledy na věc. Taky jsem člověk sklerotický a často zapomínám, takže pište, když vás něco napadne ;)


Než pořádně začneme, ujasníme si, ještě o čem se zde vlastně budeme bavit.
INSPIROVANÉ VISUAL KEI - ANO; VLASTNÍ VISUAL KEI STYL - ANO VISUAL KEI COSPLAY - NE
Visual kei cosplayem se tu nebudu zabývat z jednoho prostého důvodu. Nemá to nic společného s tím, že by bylo na cosplayování j-rockerů něco špatného. Cosplay v jakékoliv formě považuju za něco úžasného - za jednu z forem umění - nicméně sem nepatří, jelikož visual kei cosplay se primárně řídí pravidly pro cosplay…a protože já cosplayer nejsem, tak k tomu nemám nic moc, co říc. Zde se chci věnovat tomu, jak přistupovat k visual kei, které je buď j-rockery inspirované anebo čistě vaše vlastní.

Taky bych hned takhle na začátku chtěla zavést termín "casual visual kei" - což já beru jako visual kei na každodenní nošení (to obyčejnější, než to co si vezmete na koncert, sraz nebo con). Jde hlavně o jakési zjednodušení visual kei, tak abyste netrávili každý den 3 hodiny oblékáním, česáním a make-upem.


-----

Když se rozhodnete visual kei nosit, musíte se nejprve smířit se skutečností, že jako každý extravagantní a alternativní styl i visual kei přitahuje extrémní množství pozornosti. Žijeme ve světě identických ovcí, kde každý, kdo se i maličko liší, je jak zářící maják. Přijměte tedy skutečnost, že na vás lidé budou zírat. Důležitá věc, která ale z toho vychází je pravidlo: buď všechno nebo nic.
Pokud chcete nosit visual kei, musíte věnovat pozornost všem oblastem a to hned od začátku: OUTFIT (oblečení, boty, případně doplňky), ÚČES, MAKE-UP.

Přemýšlejte než vyjdete ven. Když přitahujete pozornost, záleží pak na každém detailu.
Pokud nedotáhnete věci dokonce, budete působit, že jste si to uprostřed rozmysleli. Nezapomínejte, přitahujete pozornost. Že jste nenalíčený/á či neučesaný/á se možná ztratí, když jdete v něčem obyčejném, ale ne pokud máte visual kei oblečení.
To automaticky ale neznamená, že musíte mít hned extrémní visual kei účas, fialovou barvu vlasů, či nějaký hardcore make up. Stačí, abyste nepůsobili dojmem, že jste nestíhali a zapomněli se učesat xD

PÁR VĚCÍ, S ČÍM SE MUSÍTE SMÍŘIT:
 • LIDÉ ZÍRAJÍ (a asi se sem tam setkáte i s nepěknými komentáři)
 • VISUAL KEI JE OBČAS NEPRAKTICKÉ - (hlavně v některých ročních obdobích)
 • NEJSTE ASIAT A UŽ NIKDY NEBUDETE = pokud nemáte přirozeně rovné vlasy, žehlit si můžete jak chcete, ale jak se zpotíte nebo zmoknete, nebo stačí blbá vlhkost ve vzduchu..šup a už se zas vlní.
  Stejně tak se nikdy nemůžete nalíčit úplně přesně stejně jako j-rockeři. Asiati oproti nám mají jiný tvar očí a jiná víčka. Proto to nikdy nebudu úplně stejné.
  Asijati mají také poněkud jiné míry. To že se nenacpete do jejich velikosti L neznamená, že nejste štíhlí..jen nejste asiat.
  =>> bude to krutý boj! Vytrvejte!
 • STOJÍ TO PENÍZE
 • STOJÍ TO ČAS

Tím vás zas nechci odrazovat od toho s visual kei začít. Každý nějak začíná a všechny začátky jsou těžké. Sama dobře vím, že trvá opravdu dlouho vybudovat šatník (pokud nejste milionář a nemáte příležitost si koupit alespoň 20 kusů oblečení najednou XD). Zjistit jaký styl účesu vám nejlíp sedí a jde s vašimi vlasy tvořit, taky trvá.

Já jsem se taky musela propracovat......a věřte, že to na začátku nebyla žádná sláva
(hledala jsem nějakou aspoň použitelnou starou fotku, po které bych se nemusela odstěhovat do jiného solárního systému....xD a to rok 2009 byl totální katastrofa xD)

A pokud budete ten šťastlivec, který bude hned od začátku vypadat perfektně, máte můj super respekt :3VISUAL KEI - ale ne jen visual kei...dle mého celá móda - má jedno jedné hlavní a nejdůležitější pravidlo.
Nezáleží na tom, co si o vás myslí ostatní. Důležité je, že vy jste při pohledu na sebe spokojen.
Čehož tedy taky nemusí být lehké dosáhnout - tak se hlavně hned na začátku nevzdávejte. Mě třeba trvalo cca 4 roky, než jsem si byla schopná říct, že vypadám, tak jak opravdu chci.
NEVZDÁVEJTE SE!!

Tohle si opravdu zapište za uši. To je důležité. A proto ,i kdyby jste tady v článcích našli něco, co bude odporovat, vašemu přístupu k visual kei, s kterým jste spokojeni, klidně si zanadávejte, jaké kraviny to kvička mele, s klidem v duši to přeskočte AND BE YOURSELF!

------

KDO MŮŽE NOSIT VISUAL KEI? Záleží na pohlaví, pokud chcete nosit visual kei?
Je nutné, být androgynní? Vypadá na holce visual kei špatně?

Jak jsem uváděla, jedním z původních konceptů visual kei bylo opravdu dosažení androgynního vzhledu. Takže chápu, že je tato otázka na místě. Nicméně to rozhodně neznamená, že visual kei je jen pro muže nebo tak něco.
Androgynní jsou jak ženy, tak muži - dá se říct, že je to taková ta pomyslná hranice, kde se stírají pohlaví. Takže na tom, jakého jste pohlaví, opravdu nezáleží. Samozřejmě každý jsme jiný, a zatímco někteří jsou této hranici blíž, někteří jsou dále.
Ale ani to nevadí.
Nicméně jedním ze základních kamenů visual kei, je volnost. Visual kei je v tuhle chvíli opravdu strašně rozsáhlé a androgynní vzhled není dle mého názoru žádným limitujícím faktorem. Jde tak říct, že tu existuje ta víc "holčičí větev visual kei" (tam pak najdou uplatnění hodně sukně) a to víc "chlapecké visual kei".
Myslím si, že v podstatě to vyjádření androgynnosti je tím, že ve visual kei nepotkáte "typický ideál muže" a "typický ideál ženy".
Tohle je ale pak už ovlivněné tím, co se sebou děláte. Jaký máte účes, jak se namalujete a jak se oblečete.
Tady je dobrý přiklad..
Tohle jsem já..a to vedle jsem taky já (moje vlastní matka mi to sice nechce věřit, ale je to pravda) aneb co udělá paruka a líčení.
(A upozorňuju, že mezi focením nebyl rozestup ani rok)

Visual kei rozhodně NEvypadá špatně na holkách!
Znala jsem a znám relativně dost slečen u nás i ze zahraničí (a teď nemyslím přímo asiatky), které nosí/nosily visual kei a vypadají opravdu dobře.
Samozřejmě (což ale v podstatě ale platí u každé módy) si člověk taky musí najít, co mu nejvíc sedí. Jestli radši bude nosit trička na tělo nebo volná tílka. Kolik kůže chce odhalovat. Jestli dáte přednost sukni nebo kalhotům....atd).


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | 14. listopadu 2016 v 20:21 | Reagovat

Je to velmi zajímavý článek. :-)
Ale mě naprosto dostala ta rozdílná fotka! Taky bych tě v paruce, klobouku a červeném kabátě nepoznala! Ale tak moc ti to sluší! :-)
Ovšem, sluší ti to všude! :-)
A šíleně moc se mi líbí fotka, kde jsi jak v barevné, tak v černobílé variantě. To je tedy senzační fotka! :-)

2 Medetalisa Medetalisa | 14. listopadu 2016 v 21:05 | Reagovat

Super článek ^-^
Hrozně mě potěšil přístup jedné naší učitelky. Začátek prvního ročníku, první hodina s ní: "Co to máte na rukách? o.o Co to je za styl, to je hezký."
"Eh to nebudete znát :'D"
"To nevadí, mi to napiš, si to vygooglím." (Je jí asi 60)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama