Červenec 2016

Kam pro Visual kei - Cutesy Kink (SLEVY)

31. července 2016 v 16:22 | Kvicka |  Visual kei - tipy a rady
Tohle je silně neplánované, ale vzhledem k tomu, že jsem právě naprosto náhodou zjistila (když jsem šla číhat, jestli už třeba zas nemají moje vysněné boty...nemají T_T), že britský prodejce mimo jiné i visual kei oblečení má zrovna docela sympatické slevy na velkou část visual kei věcí. Rozhodla jsem se napsat rychle článek, kdyby měl někdo třeba zájem.

Cutesy Kink store


Jedná se o britského dealera (to znamená žádná celnice) s japonskou módou, která mimo jiné zahrnuje právě visual kei.
Visual kei prodávají především od značky Gothic, Lolita & Punk (GLP). Což je jedna z těch "levnějších" visual kei značek, co se běžně prodává na ebay.

Nicméně naskočí tam určitě dodatečné poštovné, protože, přestož by mělo být od 30 liber poštovné zdarma, zdá se, že to platí pouze pro Británii. Samotné poštovné pak záleží na tom, kolik toho objednáte. Já když jsem to zkoušel a vyzkoumat, tak mi tam na jedno triko naskočilo cca 250 Kč poštovného. Budeto pro každou věc, asi individuální, protože se odvíjí od váhy. Pak je tedy třeba se zamyslet, jestli se to vyplatí ;)


Co jsem sice teď koukala, nějak extra širokou nabídku věcí nemají (mívali tam toho víc, když jsem koukala cca dva roky zpátky), ale třeba tam i tak někdo najde něco, co ho osloví.

Hlavní je že jsou tam teď docela dost velké slevy. Proto tohle vůbec píšu.
Kalhoty jsem koukala, že jsou teď ve slevě za cca 480-650 Kč (ty dražší jsou za cca 900 Kč). Trička cca 350 Kč. Což je u všech věcí prakticky víc jak o polovinu méně než, co stojí obvykle.

Visual kei - co to je a odkud se vzalo?

31. července 2016 v 14:16 | Kvicka |  Visual kei - tipy a rady
Skutečnost, že letos jsem měla o Visual Kei přednášku na Advíku, mě konečně popostrčila, abych začala psát dlouho plánovanou sérii článků o visual kei.
Tento článek představuje pomyslný úvod: představení módního stylu Visual Kei, jeho historii, kde se vzal a co to zhruba je.
Následující články se budou zaměřovat na praktické rady, jak visual kei nosit, na co si dát pozor, kde sehnat oblečení atd.
Netvrdím, že jsem expert na visual kei. Ale sama ho cca 8 let nosím, takže si troufnu říct, že jsem se pár věcí naučila ;)
Ráda bych je předat dál a pomohla tak lidem, kteří s visual kei teprve začínají nebo dokonce zatím jen o nošení visual kei uvažují ;)

VISUAL KEI

ヴィジュアル系


Visual kei je jedním z módních stylů patřící pod pouliční japonskou módu jménem HARAJUKU.
Co je to Harajuku móda?
Harajuku móda vychází z názvu čtvrti v Tokyu, která je známá jako centrum módy mladých lidí. V 70. a 80. letech se sem přesunuli mladí módou-posedlí lidé. Byly zde vybudovány obchody z oblečením a Harajuku se pak sama stala zaštiťujícím názvem pro módní styly, které zde existují.

Nicméně jeho původ není zde. Jedná se o subkulturu, která vznikla a je populární od 80. let a je velmi těsně svázanou s japonskou rockovou, metalovou, punkovou (j-rock) hudbou. Primárně se totiž jedná o styl hudebních skupina a jejich příznivců. Proto bych mohli tvrdit, že pokud někdo nosí visual kei, zároveň poslouchá j-rock. (Nicméně jsem nedělala žádnou vědeckou studii, co by tohle dokázala, takže to není stoprocentní tvrzení. xD) Naopak to ovšem neplatí. Můžete poslouchat j-rock a nenosit visual kei. Zároveň existují i skupiny, které jsou j-rockové, ale s visual kei nemají vůbec nic společného. Nebo visual kei dříve byly, ale nyní je jejich styl pouze rockový.
Visual kei je tedy někdy považováno přímo za sub-žánr j-rocku. Já si osobně si ale myslím, že označení, že "skupina hraje visual kei" je chybné. Protože visual kei není primárně hudební žánr, nýbrž styl. Vztahovat by se měl tedy ke vzhledu a vystupování skupiny, nikoli k samotné hudbě, která je u jednotlivých visual kei skupin velmi rozmanitá.

Charakterizovat, jak přesně vypadá visual kei, jde dost špatně. Visual kei je totiž neuvěřitelně otevřený a široký módní styl. Visual kei si všeobecně zakládá na propracovaných outfitech, účesech a make-upu a, jak nám dále prozradí původ názvu "visual kei", jeho cílem je šokovat.
Primárně je ovlivněn hudbou, z které vychází, proto má prvky z těchto stylů (rock/punk/metal). Můžeme také tvrdit, že podoba visual kei, která je nošena fanoušky j-rocku, je silně ovlivňována stage-kostými, které jednotlivé visual kei skupiny nosí a nosili. Fanoušci totiž primárně čerpají inspiraci právě ve svých idolech.
(Pozor! Nemyslím visual kei cosplay, který je přesná kopie některého j-rockera a jeho outfitu, ale pouze outfity, které jsou jimi inspirovány.)

Visual kei má šilené množství dalších podstylů, které se od sebe více či méně liší. Zde je rozepisovat nebudu. Je možné že eventuelně je zkusím zpracovat a udělat o nich zvlášť článek. Pro příklad existuje např. Nagoya kei, o kterém by šlo říci, že je extrémně temné; Lolita Kei (např. Versailles), Iyoru kei (doktorské) atd.....

Kde se vzalo, tu se vzalo označení "visual kei"?

Error fashion - kreslení na trika a šití

26. července 2016 v 20:37 | Kvicka |  Visual kei - Error fashion
Poslední cca týden jsem překvapivě kreativní a to i přes odporné horko.
Stihla jsem pokreslit 3 trička a ušít konečně kapuci, které tedy ještě chybí nějaké upevnění na můj kabát (v plánu jsou knoflíky, protože na stálo ji tam přišít nechci)...A to všechno jsem zvládla i přes trable s počítačem, který mi vrátili konečně z reklamace, a poctivou prokrastinaci xD

Následuje postěžování si na WINDOWS 8.... kdyžtak můžete přeskočit. Nemá s článkem nic moc společného XD
----
Na FB už jsem si stěžovala, jak mi konečně sice vrátili notebook s novým HDD, ale místo Windows 7 mi tam nainstalovali Windows 8.1, což je největší sračka na celém širém světě!!!!! Ověřeno vlastní dvoudenní zkušeností!
Nic tam nefunguje, nemluvě o příšerném uživatelském prostředí! Navíc si tam klidně mizí RAM paměť pravděpodobně někam do alternativní reality. Jinak si totiž nedovedu moc vysvětlit, jak jeden jedinej program, který na tomhle samém počítači před tím v pohodě běžel (ještě když jsem měla RAM jen 4GB - většinou nezabere ani 1GB RAM paměti), najednou dokázal nejen sežrat celých rozšířených 8GB RAM, ale dokonce celou paměť přetížit a schodit. Prý běžný problém "memory leak" na Windows 8, jak jsem se dočetla.....AWESOME!! FUCK YOU WINDOWS! No a občas se milý počítač jen tak pro srandu restartoval...aby nebyla nuda. Zatím jsem to vyřešila upgradem na Windows 10, který je proti Windows 8 úplné nebe.Problémy z osmičky tu sice nejsou, ale jsou tu zas jiné. RAM paměť to ale už nežere a ani se bezdůvodně nevypíná systém. Zatím tedy naštěstí žádné nevyřešitelné problémy, ale stále bojujem.
Alza mi sice nabídla, že můžem poslat notebook zpět do servisu a oni ho přeinstalují na Windows 7...ale vyznělo mi to tak, že si na to zas 30 dnů počkám. Takže teď vyčkávám, jestli se dá na Windows 10 fungovat a možná ho nechám.
-----
KONEC STĚŽOVÁNÍ SI

K podstatě článku. Když přidám i tričko, co jsem dělala asi před 3 týdny, mám celkem 5 nových věcí. Z toho 4 jsou původně obyčejná černá koupená trika nyní mnou pokreslená a jedna čistě vlastní práce - kapuce ^.^Kdo se alespoň nějak orientuje v počítačových hrách, si pravděpodobně všimne, že věci jsou všechny s herními motivy. Na některých je to víc znát, na některých míň :)

Soví muž (BJD)

19. července 2016 v 0:39 | Kvicka |  Photos
Prohrabávám teď tedy staré fotky a narazila jsem na další z loňského léta ze setkání s aleen.
Použitelných fotek tam bylo přesně 4 XD a všechny jsou BJDs patřící aleen.

Bohužel si nepamatuju jméno, takže je to pan Sova XD


Bílinský BJD (16.8.2015)

17. července 2016 v 15:16 | Kvicka |  Fotografie z BJD srazů
Protože, se skoro rok s rokem sešel a Kůzle pořádala druhý Modravský-Bílinský BJD sraz...řekla jsem si, že při příležitosti tohoto krásného výročí...by možná bylo dobré zveřejnit alespoň loňské fotky..xDDDD

Jelikož trpím krzí, že se mi moje vlastní fotky nelíbí...spousty jsem jich nakonec smazala.
Moc jich tedy není a na spoustě je jen Itsu xD
A protože je jich opravdu není moc, tak jsem je ani nedávala do alba
(takže nepanikařte, že obrázek nejde prokliknout xD)
Všechny fotky jsou v článku ;)
------

RfP 2016 - "Don't let them run you"

15. července 2016 v 14:10 | Kvicka |  >> Diary
Tenhle článek zveřejňuji hlavně kvůli těm pár fotkám, co jsem tam pořídila XD
...ale na druhou stranu když už to dělám, tak si k tomu přidám mé obvyklé blábolení.

Letošní Rock for People vůbec nevyšel, tak jak jsme si přála. Měli jsme jet na všechny 3 dny...brácha měl brát stan a auto..... a já se na to už poctivě 2 měsíce předem těšila. Primárně jsem tam chtěla jet kvůli Bullet for my valentine (a asi 3 dalším), ale při učení na státnice, jsem si projížděla skupiny, co tam mají hrát, a značila si, co se mi líbí...a tak se přihodilo, že jsem tam nakonec chtěla jet ne jen kvůli jedné skupině, ale kvůli asi tak dvaceti......
Tak se tak člověk těší a těší...aby mu 3 dny před festlivalem brácha napsal, že nejede.......
jet sama pod stan na fesťák... (obzvlášť když nemáte ani stan) jsem si nedovedla představit. Na druhou stranu jsem se odmítla vzdát toho tam jet, a tak vznikl náhradní plán - pojedu tam alespoň na jeden den.....a je mi úplně fuk, že jsem loser, co jezdí na fesťáky sama. Odmítám se přizpůsobovat.
"Don't let them run you"
Na víc jet sám, má taky i nějaké svoje výhody. Člověk to má čistě ve své režiji. Nemusí se na někoho ohlížet, dělat kompromisy atd ^.^

Rozhodnutí padlo na pondělí, protože jednak tam byly právě ten den Bullet for my Valentine, ale taky na ten den vycházelo nejvíc skupin, který jsme chtěla a mohla (..nekryli se) vidět.
Lístek jsme do poslední chvíle neměli, takže nebyl problém koupit jen ten jednodenní.
Tisíc korun za 14/15 skupin, co jsem chtěla zkouknout, není špatná bilance.
Nakonec jsem skupin viděla jen 12 skupin. Jeden důvod byl, že jedna stage byly mimo areál...no a při každém návratu do areálu vám prohledají tašku a vyhází jídlo a pití....takže logicky jakmile jsem si koupila v areálu flašku s vodou, tak už se mi mimo areál fakt nechtělo. Taky si myslím, že víc bych skupin stejnak nepřežila xD Na jeden den to bohatě stačilo. (Kdo se mnou někdy byl na koncertě nebo festivalu, ví, že já jen tak nepostávám a nekoukám. Proto mě taky běžně bolí za krkem a záda ještě další 3 dny minimálně.)

A tak začalo 25 šílených super hodin.... v 6:00 ráno....


Wreck this journal - story of destruction VI.

1. července 2016 v 15:29 | Kvicka |  Kresby a malby
No, sice mám teď nějaký ten čas, ale pro změnu mám zas rozbitý notebook, který je teď v reklamaci...pevný disk se chystal selhat až selhal. Tím, že teď kvůli tomu musím pracovat na starém počítači...a přetahovat věci sem a tam z externího disku (mám v tom teď neskutečný zmatek, kde co mám), mě trochu odrazuje od toho zpracovávat fotky.
Ale posledních pár dní jsme měla alespoň velmi uměleckou náladu. Takže kromě toho, že jsem zase kreslila na trička a rozdělala jsem novou digitální kresbu, udělala jsem hned několik nových stránek ve Wreck this journal (Destrukční deník).

První část a úvod do toho, o co se vlastně jedná, najdete ZDE - Story of destruction I.
Druhá část je ZDE - Story of destruction II.

V tomto díle mám tedy hotových hned 6 nových stránek:
- DRIP SOMETHING HERE (INK, PAINT, TEA) CLOSE THE BOOK TO MAKE A PRINT
- ASK A FRIEND TO DO SOMETHING DESTRUCTIVE TO THIS PAGE. DON'T LOOK.
- COLLECT THE STAMPS OF ALL YOUR MAIL
- GLUE IN A PAGE FROM A MAGAZINE. CIRCLE WORDS YOU LIKE
- THIS PAGE IS FOR HANDPRINTS OR FINGERPRINTS (GET THEM DIRTY THEN PRESS DOWN)
- DRAW WITH GLUE


Náhled stránek: