Červenec 2015

Kalhoty pro Itsuiya (doll pants)

27. července 2015 v 17:28 | Kvicka |  Tvoření pro BJD
Jelikož jsem v předvčírem (v sobotu) na letním BJD sraze přísahala, že hned, jak dorazím domů, Itsuovi ušiju kalhoty (protože chudák nemá žádné, které by mu buď nebyly krátké nebo se nerozpadaly), musela jsem slib dodržet a vrhla se na to. Itsu se nakonec dočkal. Věřte tomu nebo ne, opravdu jsem ještě v sobotu večer na rychlo alespoň udělal střih (více méně je to střih na Meiovi kalhoty, jen trošku upravený v pase a prodloužený asi o dva cenťáky).
A protože jsem se tentokrát rozhodla to zkomplikovat ještě více než obvykle, padla na to naprosto celá neděle. Ale říkám si, že to za to stálo.

Protože cílem bylo vytvořit visual kei / punk kalhoty (něco na způsob, co mám v šatníku já), neskládají se kalhoty ze 4 nebo 5ti kusů ale rovnou z 19ti (a to do toho nepočítám zipy a různé jiné kravinky).

Materiál je kombinace:
  • mých starých roztrhaných visual kei kraťasů.To je ta látka se vzorem vpředu. Té bylo ale extrémě málo, jelikož vzor z nich skoro zmizel, takže jsem měla na použití prakticky jen místa, která byla pod něčím schovaná - jako třeba kapsy.
  • síťoviny. Ta je také odpárána z kraťasů. (Stejně tak jako většina zipů)
  • koženky
  • látky ze starých plátěných kalhot. Ta je ze zadu, jelikož látka z kraťasů došla XD. Tak jsem na ni ještě textilní barvou zkoušela udělat takové cákance, které by trochu připomínaly ten vzor vpředu.
A tady je výsledek a následuje pár fotek z procesu a všemožné detaily.

Kick challenge

24. července 2015 v 16:50 | Kvicka |  Fashion (and one damned visual kei error)
Nějak se tak stalo, že jsem dostala od jednoho známého před nějakou takovou výzvu. Znělo to, že by to mohla být sraznda, a tak jsem to zkusila XD
Sice jsem se nezabila, ale padala jsem na všechny strany a než jsem něco schopného vyfotila, strávila jsem tím poskakováním přes půl hodiny xD A upřímně mě po tom 4 dny bolely vazy pod kolenem xD Ono vyfotit nějaký schopný kop, kdyz váš jediný pomocník je skříňka a samospoušť, není vůbec snadné.

Nicméně I CHALLENGE YOU!!
Tato výzva je pro všechny, kdo jí chtějí zkusit.
Má jediná dvě pravidla: musí to být kop (je jedno jak vysoký) a musíte mít u toho jakékoliv punčocháče/legíny (na nich samozřejmě můžete mít kraťasy ;) )
Ideálně bez bot (ale to jsem tak trochu sama porušila -pojedu ještě jedno kolo..xD)
Odkaz mi pošlete do komentů - nebo mě označte pak na FB (ať se můžu podívat, co jste stvořili ;)
_____________________

I got kind of challenged to make kick-photo. Sounded like fun so I tried.
Now I CHALLANGE YOU!! If you want ;)
The only two rules are: you have to kick (it doesn't matter how high) and you have to wear tights/leggins (of course you can have shorts or so ;) Preferably without shoes (but I broke that rule...so I will make some other photo in future without them)
Creating error fashion - face mask

16. července 2015 v 0:55 | Kvicka |  Visual kei - Error fashion
Jak možná víte, už docela dlouhou dobu šiju oblečení na mé BJD panenky. Můj smělý plán je eventuelně přejít a zkusit i něco v lidské velikosti. Mé pokusy do teď zahrnovali pouze přešívání věcí, případně pokreslování trik. Teď se pomalu blížím k tomu, že se vrhnu na realizaci prvního projektu, tak uvidíme. To je ales zatím teprve přede mnou.

Nicméně před pár měsíci jsem dělala takový drobný pokus vytvořit masku na obličej. Celý nápad vznikl jako maska na obličej pro BJD panenky. Tak to opravdu začalo (článek o těchto maskách je ZDE i s návodem jak na střih). Nicméně jelikož jsem tvořila na základě střihu pro lidskou masku na obličej, měla jsem k dispozici i ten.

Použila jsem střih tento - ZDE je ke stažení od originálního autora (pod obrázky najdete volbu download, stáhne se vám PDF soubor a je třeba vytisknout dvě stránky, na kterých je střih).

Jedná se o takovouto masku (foto by/with Kira)

Crazy life II. - Road trip: MUCC 2015 (Krakow)

15. července 2015 v 16:40 | Kvicka |  >> Diary
Začíná druhá část vyprávění o šílenostech, co mě potkali během zkouškového, aneb jak se z mého "tohle zkouškové bude pohodička" stala velké "nestíhám nic". (Přestože jsem si dokonce akčně sebou vezla notebook s látkou, kterou se mám naučit....bez šance. Koukla jsem na to za celé tři dny asi tak hodinu při cestě z Prahy a půl hodiny při cestě do Prahy. Ale pamatovala jsem si z toho prd.
Opravdu nečekejte klasický report z koncertu. Jedná se spíše o krátký popis (podivné keci) našeho road tripu a pár fotek (za které děkuji taiře.) Je to hlavně článek pro tairu a taky tímto článkem chci jí a našemu druhému řidiči Ruukimu moc poděkovat.

Takže road trip na koncert japonské skupiny MUCC do polského města Krakow, jež se konal 26.5.2015.


Velké dobrodružství ale odstartovala už den před koncertem (25.5.2015). Tak jsem se sbalila a vyrazila na setkání se zbytkem naší výpravy.

(outfit foto)

Náš plán byl dojet nejprve z Prahy do Frenštátu, kde přespíme u tairy, jelikož odtud je pak do Krakowa o poznání kratší cesta. Trasu jsme zvolili přes Hradec Králové, tak abychom se vyhli dálnici a za volant usedl Ruuki. Z Prahy jsme vyrazili na půl čtvrtou s přesvědčením, že v cíli budeme nejpozději v osm večer. Jak moc jsme se jen mýlili. První čáru přes rozpočet nám způsobila křižovatka hned v Praze, na které jsme zvládli strávit hodinu a půl. No comment. Chvílemi to vypadalo, že se z Prahy, a vlastně vůbec z té křižovatky, nikdy nedostanem.

Addiction (Meimei, Itsuiyo)

11. července 2015 v 1:05 | Kvicka |  (-BJD-) My BJD's photos and related stuff
Fotky s tématem ZÁVISLOST (do měsíční výzvy na BJDkingdom).
A protože každý má svou malou závislost, takdy hezky prozradím závislostí mých kluků.


Itsuova závislost je asi Freya....
Jeho kamarádka z dětství, nejlepší přítelkyně a vůbec jidiného člověka, který mu do teď kdy rozumněl. Bohužel už se dlouho dlouho neviděli a občas mu Freya opravdu chybí. (Itsu dostal tenhle přívěšek od Freyi.)


Crazy life I. - DIR EN GREY 2015 (Berlin)

4. července 2015 v 21:38 | Kvicka |  >> Diary
Nejedná se úplně o report (jelikož nejsem schopná dát pořádně myšlenky z koncertu dohromady), ale spíše popis celkového výletu do Berlína a pár následných postřehů z koncertu japonské skupiny
Dir en Grey.
Je to teda první ze série článků Crazy life. A vůbec tenhle koncert byl taková ultimátní zrada, protože jsem byla od vánoc přesvědčená, že pojedu na Mucc. A najednou si Diru v únoru usmyslí, že pojedou na evropskou tour taky a nejlépe ve stejný týden jako Mucc >_< Přestože už jsem byla na dvou koncertech Dir en grey, najednou byly doma lístky (...nebudu ani komentovat, že poštovné stálo stejně jako jeden lístek na koncert.....) a díky tomu to s koncertem Mucc začalo vypadat nahnutě. V Berlníně byli přesně 5 dní po Mucc a mě by finančně nezvládla tam 5 dní zůstat a jezdit sem a tam do Berlína, taky neznělo moc dobře. Naštěstí i ten nějak dopadl (více v dalším článku). Jinak by mě to fakt štvalo, vzhledem k tomu, že Mucc jsem zatím nikdy neviděla.

A protože a jelikož v Berlníně jsme byly i loni na podzim na koncertu Sukekiyo a článek o tomhle výletu dosud nevznikl, bude tento článek trošku zvláštní a bude zahrnovat i fotky z podzimu xD Ale dám je až na závěr článku, tak snad vás to nebude moc mást. Za fotky vděčím inteligentnímu mobilu mého bratra, jelikož tahat zrcadlovku na takovéhle akce nebývá zrovna moudré. Člověk nikdy neví, jestli ho to nechají nakonec pronést do klubu.


První dobrodružství tedy začalo 20.5.2015 ráno. V devět jsme se nalodili do autobusu směr Berlín za mírně demotivujícího počasí, jelikož v Praze hned od rána pršelo, ale s notnou dávkou optimismus, že v Berlíně nebude. A musím říct, že nám konečně jednou něco vyšlo, a přestože bylo celý den podmrakem, NEPRŠELO!
Po dvou policejních kontrolách autobusu, jsme jen s drobným zpožděním dorazili před druhou hodinou do Berlína. A jelikož taira měla nějaké podivné zpoždění s ubytováním se, vrhli jsme se na Berlínské dobrodrůžo sami. U postupimského náměstí jsme objevili nádherné místečko. Byl to takový prostor mezi obchody s fontánou a naprosto fascinující kopulí, která ale nebyla krytá, takže si člověk připadal pořád jako venku.