close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Maska pro BJD (postup)

30. ledna 2013 v 22:59 | Kvicka |  Tvoření pro BJD
Snažím se teď zveřejnit něco z té hromady věcí, co mi tu leží. Tak tady je takový malý návod na masku pro BJD.

Konkrétně jde o masku z této fotografie. Stručně zkusím přiblížit, jak jsem ji stvořila. Třeba to někoho inspiruje a tento návod mu přijde užitečný ^^ (kdyby něco nebylo jasné, ptejte se, pokusím se odpovědět)

Budete potřebovat potravinářskou folii (nebo jiný měkký igelit), lepidlo herkules (nebo jiné lepidlo na podobné bázi, které je po zaschnutí průhledné), ubrousky/papírové kapesníčky, papír, párátko/špejle/nebo tak něco, nůžky.


Pokud byste tvořili masku s nosem, jako je tato, budete do začátku rozhodně potřebovat mimo vytvořit nos z papíru. (stačí jednoduše přeložit trojúhelníček papíru...)
Pak bude třeba trošku zneužít vaši BJD. Dobře překryjte obličej (nejlépe celou hlavu, kolem dokola) několika vrstvami potravinářské folie. Nechcete přece, aby vaše doll měla obličej od lepidla. A pak následuje spoustu lepkavé práce s herkulesem, papírem a ubrouskama. Většími kousky papíru vyznačíte hlavní kontury (pokud jste si už předem složili nos, dobře ho přiložte do požadovaného úhlu a pomalu připatlejte k folii a začněte navazovat okolní papírky). Kousky papíru vždy dostatečně překrývejte, tvořete hodně vrstev a nešetřete lepidlem (a připravte se, že pravděpodobně budete mít zamatlané celé ruce). Na co použijete ubrousky a na co papír je v zásadě na vás. Ubrousky jsou logicky měkčí a dají se lépe tvarovat a popostrkávat párátkem do požadovaného tvaru (hodí se na okraje). Každopádně s nimi pak doporučuji překrýt i vrstvu papíru (tvoří pak souvislejší vrstvu) a opět hodně všechno zamazat lepidlem. Nebojte se lepidlo namazat na folii. Po zaschnutí jde bez větších problémů oddělit a v případě, že bude mimo masku jde odtrhat ;)


Pak folii vzadu opatrně roztřihněte, nebo rozřízněte a celý výtvor položte někam k teplu (ideálně na topení). Snažte se, aby sundaná folie schla ve tvaru podle zaoblení hlavy (=prohnutá).
Počkejte až bude vše opravdu opravdu dobře zaschlé (pamatujte na tu hromadu lepidla) a pak masku pomalu odtrhněte od folie a opatrně oškrábejte přečnívající lepidlo.

Následuje už jen barvení, které je čistě na vás. Já třeba použila dvě barvy a nejprve tempery..ale pak jsem to vzala lakem na nehty a myslím, že to vypadá lépe. Ještě přidělejte nejlépe vteřinovým lepidlem na kraje dvě šňůrky a je v podstatě hotovo ;)


Masku NEBARVĚTE ZE VNITŘ. Mohla by pak ušpinit face-up vaší doll. Masku také v průběhu nenasazujte vaší BJD, pokud jsi nejste 100% jistí, že je vše suché.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Franky J Franky J | 31. ledna 2013 v 17:47 | Reagovat

Vím, že se opakuji, ale ta maska se mi hodně líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama