23. day - 30 day BJD challenge

29. září 2012 v 19:46 | Kvicka |  30 day BJD challenge
23) Je nějaká část tohoto koníčku, kterou nemáš rád/a?
Doufám, že druhá část odpovědi nespustí nějakou dramatickou diskuzi...

Takže především....je to drahé.....a já nemám žádné peníze T_T xD

Bohužel... spoustu lidí v české BJD komunitě je buď ultra líná nebo neochotna jakkoli spolupracovat... s Kitsune Miyabi se podílím na vedení blog BJDkingdom... děláme to hlavně pro všechny ty lidi, které BJD ať už vlastní nebo se o ně jen zajímají...a ne pro srandu králíkům...a je tu už dlouho, co je tu určitě o hodně více než 30 majitelů BJDs...a přitom výzev se zůčastní, a to v lepším případě, jen 10... a i těchto otázek na české majitele a milovníky BJD se zatím zůčastnila jen hrstka....jen by mě prostě potěšilo, kdyby lidé byli více ochotni spolupracovat a projevovali trochu víc respektu k naší, hlavně Miyabi práci...
To co mě ale mrzí mnohe více je...snažíme se (a hlavně Miyabi se od začátku vždy snažila a vy si ani nedovedete představit, co času a úsilí jí to stálo), aby na blogu byli všechny potřebené informace pohromadě.... a opravdu pak hodně zamrzí..když se najdou lidé..(možná si to ani neuvědomují...nevím....bohužel je jich dost), kteří dávají najevo, že si naší práce na blogu neváží...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eďa Eďa | Web | 30. září 2012 v 13:10 | Reagovat

:-D Myslím, že s tím, že je to drahé, budou souhlasit snad úplně všichni:-)
A s další částí též souhlasím, tolik krásných BJD je sepsaných v seznamu těch, co jsou v ČR (a to jich tam velká část není) a přitom je nemáme šanci nikde vidět, kdyby se zúčastňovali výzev, bylo by to bezva.
A v poslední části nevím o co přesně jde. Takže je možné, že jsem něco napsala, ani jsem si to neuvědomila :-D a mohlo to být vyloženo jinak. Fakt nevím.

2 Psisko Psisko | 26. října 2012 v 22:46 | Reagovat

No jo... Já už to sice psal na stránkách Erizu, ale... Co když se prostě někdo nechce družit? Co když je někdo takový samotář, že si BJD pořídil jako spřízněnou dušičku (a kdo z nás ne?) a nemá sebemenší zájem se setkávat s jinými lidmi? Nebo se stýká jen s několika přáteli, které zná už delší dobu? To ho budeme nutit, aby posílal fotky? Já myslel, že je to dobrovolné.
Samozřejmě si velice vážím toho, co jste s Miyabi udělaly! Na BJDkingdom jsem našel první důležité informace, za což jsem byl rád, protože moje anličtina není kdovíjaká. Takže by mě nikdy nenapadlo znevažovat váš přínos, chraňpámbů. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že BJD už má v naší kotlině tolik lidí, že informace lze získat i jinde, třeba od přátel, kteří BJD mají, takže na BJDkingdom už budoucí majitel ani nemusí (znám takového člověka). A tak je to v každém hobby.
Takže já osobně bych to nebral tak tragicky, že někdo zkrátka nechce být v nějakém klubu, sdružení nebo komunitě. Ostatně vyvíjet jakýkoli nátlak a dávat najevo, že je to "povinné" a že každý, kdo tak neučiní, je ignorant, by mohlo být považováno za jistou formu diktatury. :-D

3 Psisko Psisko | 26. října 2012 v 22:47 | Reagovat

P.S.: A taky je třeba počítat s tím, že ne všichni mají foťák nebo čas.

4 Kvicka Kvicka | E-mail | Web | 27. října 2012 v 17:14 | Reagovat

[2]: nic není povinné, samozřejmě...a tohle je spíš míněno na ty lidi, kteří ten foťák a čas mají...a rozhodně se netváří, že se chcou držet úplně v ústraní..a to se třeba pozná tak, že denně pošlou dvě fotky na facebook....atd.
A chápej, že tě trošku zamrzí, když sháníš informace jak šílený, překládáš, strávíš čas, aby jsi napsal nějaký užitečný článek...a pak se objeví hromada lidí, kteří se na tu samou věc budou pořád dokola na FB ptát. Tak pak si musíš přece říct... "proč ty články sakra píšu?"
ale...to máš jedno..tohle je asi na pohledu každého jedince...
A rozhodně nechceme, aby to vypadalo jako diktatura... ;) Ale líp se žije s pocitem, že to co děláš, je k něčemu dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama