Červenec 2012

Britain diary V. (London)

30. července 2012 v 0:48 | Kvicka |  >> Diary
Pátý den návštěvi Británie.(Londýn)

ZDE: Britain diary I. (Cardiff)
Britain diary III. (Wales, Cardiff)

Všechny obrázky v článku jdou kliknutím zvětšit.

V podstatě první den naší návštěvy v Británii, kdy jsme se pořádně vyspali xD. Nemuseli jsme nikam vstávat a já překvapivě spala celou noc jak zabitá.

Ráno jsme posnídali v Kensington Gardens ^.^ a ozvali se Haru s Kitsu...tady se stala trošku větší komunikační chyba..xD která byla vysoce vtipná..xD ale nebudu to tu rozepisovat xD Takže jsme si myseleli, že jsme s holkama domluveny na další den, a rozhodli jsme se jít nejprve do Hyde Parku a pak kdyžtak mrknout na nějaké památky.
Opět jsme zvolili přístup "proč kupovat mapu, když si jí někde můžem vyfotit..xD" ...takže jsem jednu vyfotila na hostelu a druhou, podrobnější, hned u vstupu do parku.

První naše zastávka byla ještě v Kensington Gardens a to u sochy "fyzické energie" (pán na koni) xD a já tam po vypětí veškeré fyzické energiel dokonce vyšplhala..xD
Taky jsme potkali obří šachovnici s obřími šachy....co jsme ale nepochopila...proč byli všechny figurky bílé..xD

Druhá zastávka byla na Diana Memorial Fountain, která se upřímně stala mým asi nejoblíbenějším místem v celém Hyde Parku ^_^ Takže jsme tam logicky strávili docela dost času.
(a před tím měli nějakou sochu velkého ptáka...která se jmenovala ISIS o_O scary xD; vysvětlení: isis je školní informační systém VŠE ...xD)


198.-204. den - 366 days of damned visual kei error

28. července 2012 v 23:13 | Kvicka |  366 days of damned visual kei error
Tak..už mám za sebou dvoustovku. Zveřejňuju trochu se zpožděním..
protože jsem čekla na to, než se ke mě dostane poslední fotka.
A opět se omlouvám za některé né-moc-kvalitní fotky...

198. den

199. den

200. den

201. den

202. den

203. den
Koncert ACE a Anli Pollicino

204. den
LOOKBOOKOVÁ fotka... ^^
Testování nového korzetu
Setje děkuji za fotku ;)


Hledáme spolubydlící do bytu v Praze - NUTNÉ

27. července 2012 v 12:14 | Kvicka |  >> Other
NUTNĚ hledáme do bytu 3+kk na adrese Růžinovská 1228 Praha 4 (asi tři minuty autobusem od metra C - Kačerov) minimálně dva spolubydlící (+plus ideálně ještě jednoho na dobu zhruba jednoho semestru). Byt se nacházá v paneláku (v poměrné klidné lokaci).

Momentálně jsme dvě přátelské slečny (za půl roku už tři) a potřebovali bychom, aby minimálně dvě/dvě spolubydlící se nastěhovali pokud možno už v srpnu.

Měsíční nájem záleží na tom kolik nás nakonec na bytě bude.
3625 Kč pokud nás bude na bytě 4.
2900 Kč pokud nás bude na bytě 5. (Za - nejspíš tři měsíce) se vrací zpět jedna spolubydlící z Korei, takže nás v tu dobu na bytě 5 určitě bude. Na zbylé měsíce se samozřejmě budeme snažit ještě někoho najít, abychom dosáhli idálního stavu a co nejmenšího nájmu.

Byt je, jak už jsem uvedla, 3+kk. My dvě momentálně využíváme přes den prakticky jen obývák, takže dva pokojíky, ve kterých jsou postele, jsou přes den prakticky volné. Jeden pokojík má dvojlůžkovou postel a druhý palandu + jednolůžko.

Byt má také poměrně prostorný balkán. V koupelně je pračka a velkou výhodou (obzvláště pro slečny), je velké množstvý šatních skříní na prostorné chodbě. V kuchyni je prakticky vše potřebné (nová lednička a mrazách, plynový sporák s horkovzdušnou troubou, mikrovlnka, varná konvice, toustovač) a prakticky veškeré nádobý a spotřebyče sdílíme, takže není nějaká potřeba nosit si vlastní. V bytě je wifi.

poznámka: bydlí s námi kočička ᵔᴥᵔ a dvě panenky BJD ;)
Byt si můžete případně po domluvě přijít okouknout.

Prosím ozvěte se na mail a.kvicka@gmail.com, na můj facebooku, nebo do komentářů tohoto článku (nezapomeňte, ale udat na sebe nějaký kontakt).

Britain diary IV. (Cambridge)

25. července 2012 v 14:45 | Kvicka |  >> Diary
Čtvrtý článek z návštěvi Británie.(Výlet do Cambridge a všeobecně k pobytu v Londýně)
ZDE: Britain diary I. (Cardiff)
Britain diary III. (Wales, Cardiff)

Všechny obrázky v článku jdou kliknutím zvětšit.
Nejprve bych začla pár slovy všeobecně k pobytu v Londýnu. Co se týče hostelu nebyl nakonec (alespoň podle mě) tak příšerný, jak jsem se bála (hostel měl některé docela děsivé reference). Hostel v Cardiffu byl samozřejmě mnohem mnohem lepší...ale i tenhle šel. Je teda fakt, že když jsme tam den před tím v jedenáct v noci dorazili..postávali před ním hodně hodně podivné existence..takže jsem byla upřímě ráda, že jsme měli pokoj "famale only". Jinak nějak extra špinavo tam nebylo. Čisto teda taky ne..xD ale co čekat xD nízká cena a dobré umístění... Jediné, co mi vadilo, bylo, že jsme nedostali žádné povlečení na peřinu. Dostali jsme jen dvě prostěradla. Takže jsme měli na jednom ležet, druhým se přikrýt a na to až položit tu peřinu. Já se samozřejmě vždycky přes noc odkopala a skončila jen pod tou peřinou. Ale svrab jsem si nejpíš nepřivezla ,vzhledem k tomu, že už je podle mě po inkubační době, a žádný příznaky nemám....takže v pohodě xD Na recepci opravdu nějak extra moc vstřícní nebyli..ale že by byli zas nějak protivný, taky říct nemůžu...xD jinak řečeno, musla jsem si jít o polšátř říct dvakrát, ale nakonec jsem ho dostala..xD Právě kvůli absanci polštáře první noc jsem se prakticky nevyspala..díl teda na tom měl i ukrutnej hlad... Ve sprchách k mému velkému potěšení tekla teplá voda a to v jakoukoliv denní dobu ^.^ a asi jsem zvyklá na nižší standarty, ale nechutný mi naštěstí nepřišly. Velké plus dávám tomu, že když se tam něco rozbilo, tak to bylo hned druhý den opravené. Taky asi hrálo roli to, že jsme na pokoji měli lidi, kteří byli v pohodě. Bylo tam 10 postelý a za ten týden tam s námi prakticky v kuse zůstali 4 stejní lidé a zbylá čtyři místa se měnila.

Druhá věc k Londýnu...a to tentokrát doprava...kterou jsem náležitě pokonili. Po náročném studování jejich webovek jsme to nakonec očividně naprosto špatně pochopili. A tak nás jedna blbá jízda metrem vyšla okolo 4 a půl libry >__< Po tom, co jsme se druhý den ráno dopravili na autobus do Cambridge, už jsme utratili téměř 300 Kč za dopravu x_X a to jsme jeli jen dvakrát x_X pak nám teda došlo, že bude opravdu třeba pořídit si Oyster card (přes ní stojí jedna jízda metrem 2 libry...což už je poznat...) Takže na hostel už jsme se vraceli na Oyster card dobytou na pět jízd (za 10 liber)...což byla další chyba..i když v té chvíli už by to stejně asi ani jinak řešit nešlo..kvůli těm dvou extra drahým jízdám. Je hezké, že jsme si totiž namlouvali, že víc než pět jízd neprojedem, ale upřímně se nám to povedlo dřív než jsme se nadáli xD Tak jsme si nabyli na dalších pět jízd (teda ve skutečnosti jich asi bylo šest...jelikož jízda doubledeckerem byla levnější než metrem...a my jsme s nimi jezdili víc než metrem. S timi se, alespoň teda mě, podařilo už vyjít. Kdyby jsme to jen byli nějak pochopili už na začátku...mohli jsme si hned při příjezdu pořídit na Oystrer týdenní za 30 liber...vyšlo by nám to stejně draze...a mohli jsme jezdit naprosto neomezeně x_X no nic..xD pro příště...xD

A teď už ke čtvrtému dni v Británii. Výletu do Cambridge. Na tento den vyšlo poměrně teplé počasí. Dokonce jsme se dvakrát šli schovat do kostela před teplem..xD
Bohužel jsme trefili zrovna den promocí, takže jsme si nemohli prohlédnout žádnou college...zato jsme ale viděli spoustu studentů ve skvělých promočních kabátcích xD
Jedna věc mě v Cambridge opravdu překvapila....že se jim tam jen tak po parku mezi lidmi, co tam tak posedávají na trávě, navolno procházejí krávy o_O xD

Taky mám z Cambridge vysoce akční lookbookovou fotku ^^
Look se jmenuje Chronophage...a to podle jedné věcičky, kterou mají v Cambridge a mě úplně naprosto fascinovala... vydržela bych na to fascinovaně zírat asi dost dlouho *___*
Jsou to hodina nanichž je cosi s hlavou draka a tělem luční kobylky...je to děsivé *___* a vypadá to jako živé *___*


198.-204. den - Meimei's 366 days

24. července 2012 v 8:59 | Kvicka |  Meimei's 366 days
198. den

199. den
Koho si to Meimei asi prohlíží..

200. den

201. den

202. den
V Praze jsme trochu vylepšili
postel..respektive udělali jsme
nové povlečení a deku... ^^

203. den

204. den
Mei krade brambůrky..xD


Britain diary III.

20. července 2012 v 10:07 | Kvicka |  >> Diary
Třetí článek z návštěvi Británie. (Poslední den ve Walesu)

ZDE: Britain diary I. (Cardiff)

Všechny obrázky v článku jdou kliknutím zvětšit.

Tentokrát jsme si ráno mohli dát i snídani ^^ V plánu byl chack-out hostelu, výlet do St Donat's Bay a pak už jen courání po Cardiffu. Když jsme v hostelu požádali, jestli si tam můžem nechat zavazadla, řekli nám, že to není problém..tak jsem čekala, že na ně mají nějakou místnost nebo tak...a místo toho nám ukázali, že si je máme postavit do rohu o_O (dole v hostelu byl jakoby normální bar pro veřejnost)...abych pravdu řekla, neměla jsem z toho moc dobrý pocit...ale snažila jsem se uklidnit tím, že nejsme v Česku. A samozřejmě se kufrům opravdu naprosto nic nestalo ^^
Za pomoci ochotných místních, kteří nám opět ukázali, kde vystoupit, a s jedním přestupem jsme úspěšně dorazili k St Donat's Bay. Bohužel jsme tam nemohli jet jindy...takže místo plánovaného odlivu..jsme tam byli asi 3-2 hodiny před největším přílivem..xD Ale i tak to bylo skvělé ^^ (jediné snad...že jsme se tam bohužel nemohli všude procházet a ani dojít k prolézacím jeskyním, které tam někde měli být...za ty téměř dvě hodiny, co jsme tam byli, se příliv ještě zvedl a mě bylo jasné, že i když by jsme tam, když jsme dorazili, došli...tak už by jsme se nejspíš nemohli vrátit...pravdou ale je, že vzhledem k faktu, že jsme v 6 odjížděli zpět do Londýna a chtěli si ještě projít Cardiff...cesta od toho zálivu trvala do Cardiffu hodinu...a pohyb po pobřeží se ukázal docela pomalý..xD a než jsme si všechno vyfotili atd...xD ukázalo se, že by jsme tam, ani kdyby byl odliv, nestlihli nejspíš jít..xD)
Docela mě zaskočilo, že si tam zpáteční autobus klidně přijel o deset minut dřív..a vůbec to neřešil..nějaký čekání a tak..ne..xD takže jsem dost ráda, že jsme na té zastávce byli půlhodiny předem..xD


191.-197. den - 366 days of damned visual kei error

19. července 2012 v 11:36 | Kvicka |  366 days of damned visual kei error
191. den
Povinná rodinná dovolená...

192. den

193. den

194. den
(super staré tričko)

195. den
(po dlouhé době v riflích..xD)

196. den

197. den


191.-197. den - Meimei's 366 days

19. července 2012 v 11:17 | Kvicka |  Meimei's 366 days
191. den
Tentokrát jsem si prosadila, že na
rodinnou dovolenou pojede Meimei
taky..sice s námi nemohl na většinu
výletů..ale i tak si to na penzionu
docela užíval ^^

192. den

193. den

194. den

195. den

196. den

197. den


Daňové přiznání....

16. července 2012 v 23:02 | Kvicka |  >> Moje kecy a myšlenkový pochody
Během zkouškového mě přepadla ještě jedna podivná věc...koukala jsem se tak jednou při
obědě na PV Der König der Dunkelheit...a tak mi najednou přišlo, že ty papíry, co tam má
Asagi položené...vypadají jak daňové přiznání..nebo tak něco..xD (mě si nevšímejte...xD to
je asi deformace ze školy..XD)


WTF

16. července 2012 v 22:13 | Kvicka |  >> Moje kecy a myšlenkový pochody
Tak jdu články o Británii trochu proložit...a pozveřejňovat věcičky, co mě přepadli během
zkouškového a tak...třeba tohle....

Zajímalo by mě jak chtějí, abych tohle opsala....


Připomělo mi to jeden post z tumblr...xD

The Sister of Mercy - Temple of love

16. července 2012 v 21:50 | Kvicka |  Ostatní hudba
For some reason this song is stucked hard in my mind already for week now...xD
and it's really good ^.^

Britain diary II.

16. července 2012 v 12:36 | Kvicka |  >> Diary
Druhý článek z návštěvi Británie.

ZDE: Britain diary I. (Cardiff)
Britain diary III. (Wales, Cardiff)

Všechny obrázky v článku jdou kliknutím zvětšit.
26.6. se nesl ve znamení "dne špatných rozhodnutí"..xD ale i tak nebyl zlý
Spánku jsme si moc neužili , vstávali jsme už v pět (takže se ani snídaně nekonala), abychom stihli autobus v šest, a stihli všechno, co bylo v plánu. Zjistili jsme jednu velmi nepříjemnou věc. A to, že jízda lokálními waleskými autobusi je docela drama. XD Za prvé řidiči jezdí poměrně ...dost rychle...a alespoň mě přišlo... že prakticky v protisměru, když zrovna nejelo proti auto..xD
Druhá věc byl fakt, že ne všechny vesnice mají nějakou značku, podle které byste je poznali, ne všechny zastávky měli název a pokud jste si v čas před zastávkou nemáčkly STOP, tak řidič kolem prolítl tak rychle, že jste ani nepostřehli, že tam nějaká zastávka byla xD. Ještě, že jsou v Británii extra milý a ochotní a vždy nám nějaký spolucestující ochotně pomohl ^^
S jedním přestupem jsme nakonec úspěšně dorazili do Raglanu...jen jsme teda očividně zmáčky STOP moc brzo..a tak nám řidič zastavil hned na začátku městečka xD No žádná tragedie, ten kousek jsme došli.... pak jsme teda ještě museli dostat přes 4 proudovou silnici, přes kterou nebyl naprosto žádný přechod..jen díry ve svodidlech..xD
Přežili jsme....ale nahoře nás čekalo nemylé překvapení. Bylo zrovna půl osmé a hrad otevíral v devět... x_X a co teď...tak jsme se alespoň vyfotili před zavřeným hradem...


Britain diary I.

15. července 2012 v 20:50 | Kvicka |  >> Diary
Tak jsem tu s články o návštěvě Británie. Článků bude dohromady 10 stejně jako dnů, které jsme tam strávili (dva další dny, do kterých zasahovala cesta tam a zpět si samostatné články nezaslouží).

ZDE: Britain diary II. (Wales)
Britain diary III. (Wales, Cardiff)

Všechny obrázky v článku jdou kliknutím zvětšit.

Hned na začátku chci poděkovat Erizu a také Kitsu a Haru za velmi příjemnou společnost ^.^

Všechno tedy už začalo 24.6. v 17:30 s odjezdem autobusu do Británie. Dokonce i nervozita se zapomněla dostavit, protože mi stále nic nedocházelo. Vzdávám hold Erizu kouzelnému kufru, který byl super malý (mnohem menší než ten můj...a to jsem si o svém myslela, že je malý, a měla jsem co dělat tam všechno nacpat). Proti tomu obřímu, co měla Kitsu to byl opravdobý trpaslík... nikdy nepochopím, jak tam mohla všechno nacpat..xD S velkou radostí jsme všichni opustili naši rozkradenou republiku a těšili se myšlenkou, že už za pár hodin budem v Anglii. (V autobuse dávali nějaký hrozný film Tokání...který byl ve skutečnosti Pokání..ale to je jedno..xD a z filmu, který pouštěli poté, jsem se dozvěděla, že Američané očividně nepoznají kohouta od slepice..xD)

Zde vidíte porovnání našich kufrů...a pak jedno fotko z autobusu už druhý den (25.6) v Británii....

Sky...

10. července 2012 v 21:36 | Kvicka |  PhotosSo nice...

10. července 2012 v 21:10 | Kvicka |  >> Moje kecy a myšlenkový pochody
Před tím, než začnu psát slibované články o našem výletu do Británie proložím to tímto.

Včera jsem odjela na rodinou "mírně-povinnou" dovolenou (která se většinou skládá z ježdění na
kola a lezení po/kolem skal...ale stěžovat si zrovna neplánuju (zapomeňme, že mě po dnešku
všechno bolí xD).
Jelikož...máme poměrně luxusní střešní apartmán v nějakém penzionu...upřímně se mi tomu ani
nechtělo věřit...mají tu úžasnou huňatou kočičku *_* ...a ukořištila jsem si pro sebe dvojpostel..xD
Mají tam taky svělé...bohužel ultra nepohodlné...křeslo...a konečně mám čas si přečíst tu knihu,
co jsem si koupila, když jsem před dvouma rokama odmaturovala..xDA už jsem včera spáchala pár vysoce uměleckých fotek...

184.-190. den - 366 days of damned visual kei error

8. července 2012 v 17:52 | Kvicka |  366 days of damned visual kei error
184. den

185. den

186. den
Bohužel neodvratný návrat zpět...
poslední chvíle v Londýně...

187. den
Zase ten gothic top, který jsem si pořídla
v Camden Town *_*

188. den
(Nemůžete mě vinit, že to teď budu tahat
pořád..xD protože je to úplně úžasné *_*)

189. den
Kvička je zase doma, takže se vrací
i lame fotky..xD tohle jsou nějaké ultra
staré šaty po mamce, které jsem někde
našla xD ale to šněrování mi přišlo skvělé ^^

190. den
Mamka někde v kufru našla dvě tyhle
sponky..xD já jsem si je rozhodně
nekupovala..takže nikdo vlastně neví,
kde se tam vzali xD ale ty mini kostičky
jsou awesome *_*


184.-190. den - Meimei's 366 days

8. července 2012 v 17:43 | Kvicka |  Meimei's 366 days
Za první čtyři fotky opět děkuji bratrovi..

184. den

185. den

186. den

187. den

188. den
Meimei se nejdřív tvářil, že bude
dělat uraždného a nebude se se
mnou bavit..ale když jsem mu
řekla, že mám pro něj dárek..tak
přece jen změnil názor..xD

189. den

Focení na výzvu
(já vím...xD je
to po oficiální uzávěrce...XD ale
nechtěla jsem to odfláknout..a
před odjezdem už nebylo moc času...

190. den
Meimei tvoří se svým novým
dárkem.177.-183. den - 366 days of damned visual kei error

8. července 2012 v 15:51 | Kvicka |  366 days of damned visual kei error
Týden v Británii... ^_^
(plánuju taky v budoucnu napsat pár článků a zveřejnit alespoň pár fotek z těch 2000, co jsem nafotila..XD

177. den

178. den

179. den

180. den
Chronophage... on LOOKBOOK

181. den

182. den
Keep calm and be yourself on LOOKBOOK

183. den


177.-183. den - Meimei's 366 days

8. července 2012 v 15:11 | Kvicka |  Meimei's 366 days
Meimeie mi během mého výletu do VB hlídal bratr...a naštěstí ani nezapomněl fotit ^^
Takže tímto mu děkuji.

177. den

178. den

179. den

180. den

181. den

182. den

183. den


175.-176. den - 366 days of damned visual kei error

8. července 2012 v 13:31 | Kvicka |  366 days of damned visual kei error
Dvě zbývající fotky z týdne před tím než jsem odjela do Británie...
175. den

176. den
Na cestě do Británie...