close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

V hlavní roli: rybička

1. února 2009 v 18:54 | Kvicka |  Z mého pera...
Takže "tohle" - tenhle příbeh - vznikl dnes, jako sabotáž úkolu na češtinu.
Jde o to, že už toho mám plný zuby. Nejen že má naše učitelka pocit, že přijdeme domu, máme strašně moc času a příšerně se nudíme, a proto aby jsme náhodou neměli absťák po učení musíme dostávat spoustu úkolů. Třeba na ty dlouhý večery pololetních prázdnin (no tohle bylo původně řečený na Vánoční prázdniny, já to jen trochu převedla...protože podle ní to stejně paltí pořád...a možná teď vypadám jako nenávystivej člověk...ale ono to takhle prostě je...ještě k tomu mi přijde, že je v hodině spíš jen pro estetickej dojem..jelikož stejně dostaneme papír a "najděte si to v učebnici, v čítance, nebo na internetu" a vůbec...my by jsme z češtiny klidně mohli udělat domácí studium...ale dost už o tohle tu nejde).
K tomu co sem chtěla. Neustále dostáváme úkoli něco napsat. Já nevím. Ale já prostě nemám tolik nápadů, abych pořád něco vymejšlela. A tentokrát mě nenapadlo nic než parodie. Takže má smůlu. Já to prostě sabotuju.

TOHLE BYLO ZADÁNÍ
Do nemocnice, kde se právě čirou náhodou léčí jeden básník, přivezou za ohromné bouřky těžce zraněného muže, který se právě zřítil letadlem. Pilot letadla je mrtev, pasažér v takovém stavu, že je nemožné poznat jeho identitu, neboť je v těžkém kómatu a v podstatě odsouzen k pomalé anonymní smrti. Případ záhadného neznámého přirozeně zaujme jak pacienty, tak lékaře, kteří si kladou otázky, jež není lehké zodpovědět. Proč proboha letěl v takové bouři? Za čím se tak zoufale hnal, že jej neodradilo počasí, v němž by žádný normální člověk nevyšel ven, natož vzlétl do vzduchu? A samozřejmě je zde ještě jedna základní otázka - kdo to vůbec je? Tato událost rozruší obzvláště 3 lidi - básníka jeptišku a jasnovidce. Všichni tři postupně předkládají ošetřujícímu lékaři své verze příběhu toho případu X, jak mu říkají.

Vytvořte vlastí verzi příběhu "případu X".


A pokud máte náladu přečíst si co z toho vylezlo...tak celý článek.. ;)
ale je to blbost..takže bych sem zase měla dát upozronnění..co?..xD'

!!ČTĚTE (READ ME)!!
! POZOR. CHYSTÁTE SE ČÍST NAPROSTO ÚCHYLNOU, UJETOU, PRAŠTĚNOU (A PODOBNĚ) PARODII NA COSI. TÍMTO PŘEBÍRÁTE VEŠKEROU ZODPOVĚDNOST NAD SVOU PSYCHCKOU ÚJMOU A NEMÁTE TEDA PRÁVO AUTORA ŽALOVAT XD

© Kvicka
_________________________________________________________________________
Stránku ihned vypněte při vyskytnutí zdravotních či jiných problémů (v průběhu návštěvy) xDD

"Případ X "
V hlavní roli: rybička

Celá tato tragedie vlastně vznikla za přičiněním domácího mazlíčka tohoto zraněného muže. Konkrétně jeho milovanou akvarijní rybičkou, Rejkou.

Neznámí muž byl zajisté nějaký bohatý podnikatel. Tomu nasvědčuje to, že letěl letadlem sám jen s pilotem. Protože přiznejme si. Kolik z nás, obyčejných lidí, si může dovolit soukromé letedlo. Od teď mu budeme říkat třeba Hubert nebo Rudolf. Ta mi zní jako jména pro podnikatele. A jelikož Hubert mě nepadlo první, budiž to teda Hubert. Hubert Klička.

Vše začalo to ráno. Teda spíše už týden před, když Hubertovi Kličkovi přišla pozvánka na sněm podnikatelů až na druhé straně republiky. Týden uběhl jako voda a byl tu ten den. To ráno pan podnikatel Hubert Klička zamkl svou vilku, nasedl do svého soukromého letadla se svým soukromým pilotem (jmenovat se mohl na příklad Antal) a vydali si na sněm. Cesta tam proběhla bez problémů. Počasí bylo slunečné, dobrá viditelnost, klidný vítr. Nikdo by nečekal, že večer přijde taková strašná bouřka. Nikdo a ani Hubert Klička.

Kdyby to byl totiž býval věděl, nikdy by nebyl býval odletěl a svou rybičku Rejku nechal doma samotnou. Rejka měla totiž odjakživa strach z bouřek a když se blýskalo a hřmělo zběsile plavala ve svém malém akváriu sem a tam a narážela do skla. Pana Kličku vždy jímala hrůza, že by si snad mohla ublížit. A tak vždy, když byla bouřka, muselo být rozsvíceno, aby snad Rejka neviděla blesky, a puštěná hudba, aby neslyšela hromy.

Sněm se měl konat dva dny. Hubert Klička sice rybku Rejku na tu dobu zaopatřil jídlem, ale na to, že by mohla přijít bouře, nepomyslel. Tato osudová chyba mu došla kolem osmé hodiny večer, když blesk poprvé rozčísl nebe. Tak jako blesk zazářil na obloze, se Hubertovi Kličkovi v hlavě zjevila myšlenka na Rejku.

Prudce vstal zrovna od nedojedené večeře, vyběhl z hotelové restaurace a v panice začal shánět svého osobního pilota Antala. Našel ho na pokoji zadívaného do fotbalového zápasu. "Antale, vstávej! Musíme okamžitě letět domů!" vyhrkl chvatně. Antal na něj vytřeštil oči: "Teď? V tohle počasí? Nepočká to do rána, pane?" "Hned, teď! Nepočká to ani minutu! Rejka zůstala doma sama," začal objasňovat pan Klička své rozhodnutí, "co když si chuděrka ublíží. Víš přece jaký má strach z bouřek. Rybička moje malinkatá…Vstaň už! Každá minuta drahá!"

Antal vůbec nevypadal na to, že by se chystal vstát a jen s otevřenou pusou zíral na
pana Kličku. Pan Klička ale zase ani trošku nevypadal na to, že by se hodlal vzdát svého rozhodnutí, a tak čapl Antala za límec a už ho táhl k letadlu.

Za tu chvíli bouře stačila slušně zesílit a do toho všeho se spustil hustý liják. Viditelnost byla nulová a Antalovi muselo být hned jasné, že let v tomto počasí se rovná sebevraždě. Ale pán poručil a když jde o život jeho milované akvarijní rybičky pud vlastní sebezáchovy musí jít stranou.

A tak se stalo to, co se logicky stát muselo. Letadlo moc daleko nedolétlo. Antal bohužel nehodu nepřežil a Hubert Klička s největší pravděpodobností už brzy skončí podobně. A co chudák Rejka? Utloukla se při bouřce o skla svého akvária nebo je odsouzena zemřít hladem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ruuki (baka XD) Ruuki (baka XD) | Web | 1. února 2009 v 20:43 | Reagovat

XDDDDDDDDDDDDDD (iks dé dé dé dé dé dé dé dé dé dé dé dé dé) XDDDDDDDDDDDDDDDDD

Tak to je dobrý XDDD.........smutný ale řežu se smíchy XDDD

2 Erizabesu Erizabesu | 2. února 2009 v 19:46 | Reagovat

Ok... tak to se ti zase něco povedlo xD Radím ti aby ses věnovala spíše tomuto (v čem podle mne exceluješ xD) než vymalovávání mých drahocených miláčků xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama