close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Maliny aneb pokus o povídku na Lovex :D

29. září 2008 v 21:57 | Kvicka |  Z mého pera...
No takže asi takhle...tahle "povídka" původně vznikla do této soutěže http://lovex.blog.cz/0801/soutez xD

!!ČTĚTE (READ ME)!!

! POZOR. CHYSTÁTE SE ČÍST NAPROSTO ÚCHYLNOU, UJETOU, NENORMÁLNÍ, BLBOU, PRAŠTĚNOU (A PODOBNĚ) PARODII NA COSI! TÍMTO PŘEBÍRÁTE VEŠKEROU ZODPOVĚDNOST NAD SVOU PSYCHCKOU ÚJMOU A NEMÁTE TEDA PRÁVO AUTORA (to jest mě) ŽALOVAT.
Povídka (vzhledem k podmínkám soutěže) obsahuje:
- pokus o sebevraždu - sebepoškozování - drogy / zneužívání léků - násilí - zločiny - homosexualita
xD takže pokud vás to ještě nepřešlo, může te si to teď přečíst xD

Až za hranice normality
Bylo krásně jarní ráno (skoro poledne). Sluníčko svítilo, ptáčci zpívali a blablabla. Známe to. Jelikož čas neúprosně letěl k dvanácté hodině, dospěl Vivian k závěru, že by nebylo od věci vstávat. Rozespale se vyhrabal z postel a zamířil si to ke koupelně. Zarazil se až o zamčené dveře. Chvíli tam postával a pak několikrát bouchnul na dveře: " Co tam sakra děláš?"
"Co bys asi tak řek! Píšu román!" ozval se zevnitř Theonův hlas. "Theo dělej!" Theon se pomalu sebral ze země. Opláchnul si krev, přetáhl rukáv přes zjizvenou ruku a žiletku schoval do kapsy. Dveře se najednou otevřeli a Vivian, kterej byl až doteď o ně opřenej, zavrávoral a zamáchal rukama ve snaze chytit ztracenou rovnováhu. Theon jen počkal než se Vivi přestane klátit a pak s očima upřeným do země prošel kolem. Nechtěl se mu koukat do očí. Stejně je to on, kdo může za to, že si (oči mu sklouzli na pravou ruku) takhle ubližuju. Bydlení v jednom baráku to poslední měsíc dělá ještě těžší. Když jsme si to s Vivianem skoro před rokem pronajímali, nebyl v tom jedinej problém. Ani nám nějak nepřekážel Juke, kterej nás poprosil o azyl, protože měl doma v poslední době trochu dusno. Zato ten, kdo přines všechny tyhle strašný problémy, který, ale jak to vypadá, cítím jenom já, je KIRSI. Ta coura, co si říká Vivianova přítelkyně. Nasere se mezi mě a Viviana a bůhví co si osobě nemyslí...... Ještě víc sklonil hlavu, aby procházející Juke neviděl jeho zničenej výraz. ,,Ahoj…" "Hm…" to byla jediná odpověď, kterou mu Theon dal a zapadl do pokoje. Juke to pochopil, a tak se sním ani nesnažil víc komunikovat. Vypadnul z domu a rozhodl se, že půjde na maliny. Namířil si to na místní kopec. Když překonal několikset metrů nadmořské výška, zjistil, že maliny ještě nerostou. Naděje a víra ho však neopouštěla, a tak prolezl maliní křížem krážem (a přitom ho tak podupal, že už tam nikdy žádné maliny neporostou).
...
Vivian opustil koupelnu a vešel do obývacího pokoje. Na pohovce seděla jeho přítelkyně, Kirsi. Byla zamyšlená a přitom jedla jakési neidentifikovatelné jídlo z misky postavené na konferenčním stolku. Vivi k ní zezadu potichounku přistoupil a .... "BAF" :D Zlehka pootočila hlavu směrem na tlemícího se Viviana: "Ty vážně nejsi normální" otočila se zpátky a rozhlížela se po lžíci, která ji vypadla z ruky. Vivi se k ní naklonil a políbil ji na krk. "Ehm...Potřebuješ snad něco?"zkusila lhostejně prohodit, aniž by se na něj podívala. Vivian mlčel a ještě jednou ji políbil. Pak kousíček popošel, přisednul si, přitáhl si ji blíž k sobě a (přestože dělala, že vůbec nehodlá spolupracovat) začal ji líbat. Ani se nebránila, roztávala, jako by jste vyložili sněhuláka na Sahaře. Vivi se najednou odtáhl a obratně se zbavil trika. Opravdu krátce po tom, co se na ni zas přilepil, se najednou otočil za hlukem způsobeným otevření dveří. Ve dveřích se objevil Theon. Zaraženě se zastavil a ani se nehnul. Kirsi sklouzla pohledem na Viviho, ale ten ji nevěnoval ani kapičku pozornosti. V jeho pohledu bylo vidět, že ho Theonova přítomnost překvapila. Theova blonďatá hlavinka si překvapivě rychle dala dohromady dvě a dvě. Stejně tak rychle, jak přišel, se otočil, prásknul dveřmi a skoro se rozběhl chodbou. Viv, kterej zatím ještě nevstřebal, co se právě stalo, pořád civěl na dveře: "Já myslel že sou s Juliánem pryč." "Co mu je?" vložila se do toho Kirsi. "To teda vážně netuším..."zvednul se a šel za Theonem. Ten se zatím zuřivě prohraboval lékárničkou, pak popadnul jednu z krabiček a zapadl do pokoje. Když Vivian minul lékárničku poněkud zneklidněl a přidal na tempu kroku. Zaklepal na dveře....NIC. Vzal za kliku a prudce otevřel (Theona v tej rychlosti ani nenapadlo zamknout). Theon ležel na posteli, v ruce držel prázdnou krabičku, měl pootevřenou pusu a oči upíral na strop.
"Ty vole... "Vivian se k němu vyděšeně vrhnul. Theon jen zaměřil zorničky na několik vteřin směrem na něj, ale hned je zase upřel na strop. Až teď si Vivi pořádně prohlídnul krabičku v Theově ruce...
"Ty si....co… cože....?"
To už se ke dveřím dovlekla i Kirsi.
"Co se stalo?" zeptala se unuděně když uviděla Theona.
"Předávkoval se vitaminem C...??"
"Eh to taky de??"
"No… nejspíš ne ale…"
"No to jako určitě ne!" poučila ho. Pak se ještě jednou pohrdavě koukla na Theona a konstatovala: "Je to IDIOT!"
Theonovi byla vždycky proti srsti, ale tohle přehnala. Prudce se zvednul a málem přibouchnul Vivianovi přítelkyni do dveří. Ta ho častovala ještě několika milými slovy a zase odešla. Theon se beze slova, aniž by si všímal Vivianovi přítomnosti, položil zpátky na postel. Vivi ještě několik vteřinek seděl vedle Theona: "Co tě to sakra napadlo…?"
Theon opět na několik vteřin upřel svůj zrak na Viviana. Mlčel. Pohledem už zase provrtával strop. Vivi už otázku neopakoval a jen tiše pozoroval kamaráda. Po chvíli hrobového ticha, když bylo naprosto jasný, že už žádná odpověď nepřijde, se zvedla a Theona tam nechal o samotě.
…..
V místnosti bylo šero. Christian stál u skříně. Byl celej bledej a ruce se mu klepali. Ze skříňky nervózně vyhazoval různý věci. Pak konečně narazil na malej sáček. V očích se mu zajiskřilo. Rychle vysypal ze sáčku bílí prášek, sehnul se nad něj a pořádně vdechnu. Opřel se o zeď a svezl se na podlahu. Přestal se klepat a už se netvářil tak zoufale. Chvilku tam takhle seděl a pak se sebral a shodou nešťastných náhod (nebo to snad byl záměr) se Christian rozhodl vyšplhat na místní kopec. Tam ještě stále Juke neúnavně prolézal maliní sem tam.
Christian se chvilku pokoušel pochopit, co to tu Juke dělá, a pak se vynořil z křovin. Juke si ho všiml teprve když promluvil:"Co tu děláš?"
"Hledám maliny,"řekl zamyšleně a očima pečlivě projížděl značně pošlapané maliní.
"Aha." Odmlčel se. "Chtěl sem ti něco říct."
"Hm."
"Tak mě poslouchej."
"Já tě poslouchám." Dál se věnoval hledání.
"Sakra! Na jaře maliny přece nerostou , tak přestaň a koukej se na mě!"
"No tak co chceš?" Na chvíli se zastavil a otočil se na Christiana.
"No já….Ehm…..Eh….???"
"Vymáčkneš se ještě dneska?" Pousmál se Juke.
" Neskákej mi do řeč." Zařval naštvaně. Juke se zarazil.
"Hele si v pohodě?"
" Jo sem." neustále křičel Christian.
" Víš co? Neřvi na mě! Já du dom."
" To teda nejdeš!"
" Tak to si jenom myslíš." otočil se k odchodu.
"Juke...počkej…" změnil tón hlasu.
"Co furt…" obrátil se zpátky na Christiana, "buď mi konečně řekneš co chceš nebo mi dej laskavě pokoj."
Christian se zhluboka nadechnul: " No….Když já….. Já tě strašně miluji," vyhrknul najednou. Julian vyprsknul smíchy "Cože…???"
"Už strašně dlouho" doplnil Christian a začal se po něm sápat.
"To je sice hezký, ale já tebe ne," couval Juke. Christian se ho několikrát pokusil políbit. Juke furt uhýbal: "Ehmm… Pochop. Nejsi muj typ….a … a vůbec…Já nejsem teplej! …
Pust mě! Zešílels?"
Christian mu začal rozepínat bundu.
"A teď už fakt dost" Juke ze sebe strhnul Christianovi ruce. Christian ho, ale znovu čapnul a začal s ním surově cloumat.
"Juliánku, já vím, že to taky chceš!"
V Jukeho obličeji se objevil výraz typu: To mluvíš o mě???
(Opravdu poslední po čem Juke totiž toužil, byl sex s Christianem. Když už by si musel vybírat, k čemuž samozřejmě nikdy nedojde, byl by to Sammy, koho by si vybral. Ale to je jen čistě teoreticky. Jeho sexuální orientace je, na rozdíl od té Christianovy, přece naprosto v pořádku.)
Christian pokračoval v proslovu: "Tak se přece nebraň. Já ti nechci ublížit."
"No to určitě," uklouzlo Jukemu. To Christiana naštvalo, přestal s ním cloumat a podkopl mu nohy. Juke tohle vážně nečekal, příčinou čehož sebou seknul na zem.
"Debile," pronesl, když se kouknul na poškrábanou ruku.
Christian mu místo omluvy ze zadu uštědřil kolenem prudkej zásah mezi lopatky. Teď už toho měl totiž právě dost. Juke to celou dobu vůbec nebere vážně. Christian se pod působením drogy začínal chovat naprosto nepříčetně. Kleknul si Jukemu na záda a začal mu lámat ruku za zády. "To mi chce zlomit ruku nebo co??" prolítlo Jukemu hlavou.
Po chvíli však Juke dospěl k závěru, že si teda ruku vážně zlomit nenechá, udělal podivný chvat z nějakého bojového úmění , třísknul s Christianem o zem a dal se na odchod (trošku svižnějším tempem).
Než se Christian stačil vzpamatovat byl už pryč. Tak si jen sednul na zem a koukal do blba. Účinky heráku už doznívali a Christan propadl depresi. Nakonec vydedukoval, že to zvoral a že spáchá sebevraždu. Rozhodl se skočit ze skály. Ale v okolí byl nejvyšší sráz zhruba 1 metr, a tak ani po pátém pokusu se mu sebevražda nepovedla. Nějakou chvíli tam ještě dřepěl a procítěně truchlil nad nezdařenou sebevraždou. Po nějaké době to vzdal a pochopil, že bude muset odejít po svých a nečekat až ho odvezou pohřebáci. Tak se odklátil dolů z kopce.
…….
Když Vivian vešel do obývacího pokoje, Kirsi už zase seděla na pohovce. Jakmile postřehla Vivianovu přítomnost, začala "vášnivě" líčit, co si o Theonovi vlastně myslí.
"To je pitomec co…to prostě jenom debil, jako je Theon, se může pokusit zabít vitamínem C.."
"Kirsi, buď ticho jo!"
"Co ti je? Já sem …."
"Laskavě nech Theona nepokoji."
"Cože…??"
"Chováš se naprosto nemožně"
"Já…"
"Jo! To se aspoň nemůžeš pokusit přestat dávat neustále najevo, jak strašně ho nesnášíš?"
"Já??? On mi přibouchne dveře před nosem a ty ještě stojíš na jeho straně…?? No to doufám nemyslíš vážně…"
"Hele, laskavě si uvědom co říkáš. Ty si totiž začala…"
"Co….ale…"
"Ale ještě k tomu úplně bezdůvodně…" Ani se nestačila nadechnout, aby něco dalšího řekla a Vivi už zase pokračoval.."
"Ono v celým tom, že proti němu furt něco máš, neni žádnej smysl…Nic ti neudělal."
Kirsi na něj zírala s otevřenou pusou a nevěřila vlastním uším ani očím. Vivian ji oznámil ještě několik věcí, co se jí ale vůbec nelíbili. Když konečně viděla že Vivian skončil zvedla se a odsekla: "Je do idiot, a to bohatě stačí!" Došla k ložnici, otevřela dveře a se slovy "A ty na tom, koukám, nejsi o moc líp!"s nima práskla.
…….
Kirsi byla zavřená v ložnici, Vivian seděl na pohovce a civěl bezduše na TV a Theon byl ještě stále u sebe. Juke prudce vrazil dovnitř. Vivian se vytrhal od sledování filmu, kterej stejně moc nevnímal, a při pohledu na Juliána ze sebe vyrazil: "Co se ti stalo?"
"Nic ….," snažil se začít tvářit, tak aby to odpovídalo tomu, co právě řekl.
"No…Nevypadáš na to…"konstatoval podezřívavě Vivian.
"Ne…všechno je v pohodě…" odvětil a uklidil se k sobě.
Tenhle den už se nic zvláštního nestalo (mimo to, že se Theon k večeru osypal z toho Céčka….a Kirsi zhruba kolem desáté večer opustila dům s kufrem v ruce).
....
Druhý den k poledni přišel Jukemu dopis. Celkem ho to zaskočilo, protože žádný psaní nečekal. Ani po třetím přečtením se výraz jeho obyčeje nezměnil…i když vlastně překvapení se v něm zračilo čim dál tim víc. S otevřenou pusou civěl na papír, kterej před chvilkou dostal. Vivian, kterej tam zrovna procházel, když viděl, jak se Juke tváří, naklonil se mu přes rameno: "Co to máš???..."
Pohledem přejížděl řádky: "Co to je za hovadinu?"
*****
Za zničení a totální devastaci vzácného malinového podrostu na místní hoře se Vám uděluje pokuta ve výši 2 000 000 €.
S pozdravem,
ekolog pro ochranu životního prostředí a podrostu
MAINIO KAUKO
******
XXX
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama