close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Romeo a Julie mýma očima

20. května 2007 v 21:13 | Kvicka |  Z mého pera...
Romeo a Julie as. čtenářský deník...můžete použít... :D
no ale jen pokud máte pocit... že to vaše učitelka překousne...
Protože já, jak to vypadá, neumím psát bez ironie a mých
typických poznámek. Ale moje učitelka to naštěstí vzala... ;)


Příběh dvou mladých lidí, Romea a Julie, kteří se do sebe zamilují. V pozadí hrají podstatně důležitou roli dva znepřátelené rody, Monteci a Kapuleté. To by ale ani moc nevadilo. Problém je v tom, že Romeo je syn Monteků a Julie dcera Kapuletů. Což už je trochu problém. Nutno přihlédnout k tomu, že podle mě, je v příběhu naznačeno, že staré Monteky a Kapulety, už pradávný spor ani moc nezajímá. Spíše mladí v tomto sporu pokračují.
Z mého pohledu je příběh zvláštní tím, že Julii je "jen" 14 let a má se vdát za Parise, kterého samozřejmě nechce, když je zamilovaná do Romea. Julie si dokonce Romea tajně vezme. Nebo si Romeo vezme Julii? No, prostě se spolu ožení. To je také divné. Znají se teprve dva dny a už se žení. Ale tehdy byla asi jiná doba. Možná si měli nechat trocu času k tomu, aby se poznali. Kdoví jak by to dopadlo. Na začátku příběhu se píše o tom, jak je Romeo šíleně zamilo-ván do jisté Rosaliny, kterou ovšem nemůže mít, jelikož se Rosalina má stát jeptiškou. Romeo běduje, že bez ní nemůže žít, nikdy jinou nebude tak milo-vat, žádná neni tak krásná, a pak se najednou z minuty na minutu zamiluje do Julie a nějaká Rosalina je mu úplně ukradená. A teď si představme, jak by najednou klidně mohl potkat nějakou jinou hezkou dívku a bylo by po lásce k Julii.
Další věc, co mě zarazila, je, že chlapci (Tybalt, Merkucio, Benvolio...), typovala bych tak v mém věku, se klidně bez důvodu, když nepočítám pradávné znepřátelení, začnou na ulici zabíjet. Romeo, i když to vypadalo, že dostal rozum, Nakonec zabije Tybalta. No, přece se musí pomstit za smrt příbuzného a přítele Merkucia a nenechá se zabít, když ten agresivní Juliin bratranec Tybalt, ne a ne dát pokoj.
Tím ale věci ještě víc zkomplikuje a je vyhoštěn ze města. Julii chudinku nutí, aby si vzala Parise, a ta si na protest nechá dát od mnicha Vavřince lah-vičku s nápojem, který zastaví na 48 hodin všechny její životní funkce, aby vy-padala jako mrtvá. Byl by to dokonalý plán a všechno by skončilo dobře. Julie by se probrala, čekal by tam na ni Romeo, který by byl už obeznámen dopisem od mnicha Vavřince, Julii by si odvezl z hrobky a žili by šťastně až do smrti. Až na to že dopis nedošel včas. (William chce podle mě ve svých dílech upozornit na to, že dopisy nechodí včas a že je vysoká úmrtnost:-)
Romeo, jakmile se dozví o Juliině smrti, propadá depresi, pořizuje si jed, od-jíždí za Julií a než se stačí Julie probrat, Romeo se otráví. Když Juliie přijde k sobě, uvidí mrtvého Romea a zapíchne se. Sice se jí v tom pokoušel zabránit mnich Vavřinec, který už zjistil, že dopis nedošel a že to asi bude znamenat nepatrný problém, ale nepovedlo se mu. Tak alespoň že se díky jejich smrti usmířily rodiny. Jinak na tom nic víc pozitivního není.

Ve shrnutí: "Velká láska a spousta mrtvol."

Postřeh: Romeo byl labilní jedinec se sebevražednými sklony.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kdosi cosi ... :-P Kdosi cosi ... :-P | 21. dubna 2008 v 19:09 | Reagovat

Postřeh číslo dva: a Julie se po něm opičila ...

2 kvicka kvicka | E-mail | Web | 23. dubna 2008 v 21:09 | Reagovat

ty aby si něco nedodala :DD

3 Položka "Jméno" nesmí být prázdná Položka "Jméno" nesmí být prázdná | 7. července 2016 v 18:20 | Reagovat

Dobrý postřeh, jen málo tvé osobitosti. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama